Liga holenderska - 4. kolejka Eredivisie: RKC Waalwijk - PEC Zwolle 1-1 (0-0)

W pojedynku 4. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 21 października, zespół Waalwijk zremisował ze Zwolle 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Mandemakers Stadion.

E. Reijnders 65'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć zespół Waalwijk wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Vitalie Damaşcan z drużyny gospodarzy. Była to 38. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Waalwijk rozpoczęła w zmienionym składzie, za Cyrila Ngonge'a wszedł Lennerd Daneels. W 55. minucie kartką został ukarany Juriën Gaari, piłkarz Waalwijk.

W 62. minucie Jesper Drost zastąpił Eliana Reijndersa. W tej samej minucie w drużynie Zwolle doszło do zmiany. Slobodan Tedić wszedł za Rezę Ghoochannejhada.

Bramkarz Waalwijk wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Eliano Reijnders. Sytuację bramkową stworzył Slobodan Tedić.

Między 72. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Waalwijk: Vitalie Damaşcan, Nicolas Olsak, na ich miejsce weszli: Morad El Haddouti, Richard van der Venne. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mustafy Saymaka, Clinta Leemansa zajęli: Rico Strieder, Mike van Duinen. Trener Waalwijk postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Anasa Tahiriego i na pole gry wprowadził napastnika Finna Stokkersa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w drużynie Waalwijk doszło do zmiany. Ola John wszedł za Syllę Sowa.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Mike van Duinenowi z Zwolle.

Zespół Zwolle niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Finn Stokkers. Asystę przy golu zanotował Lennerd Daneels.

W 89. minucie kartkę dostał Destan Bajselmani, zawodnik gości. W doliczonym czasie gry w zespole Zwolle doszło do zmiany. Pelle Clement wszedł za Destana Bajselmaniego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Michael Zetterer
55′ Juriën Godfried Juan Gaari
Jesper Drost62′
72′ Nicolas Olsak
Mustafa Saymak75′
83′ Anas Tahiri
Yuta Nakayama
46′ Cyril Ngonge
Clint Leemans75′
38′ 72′ Vitalie Damaşcan
Reza Ghoochannejhad62′
83′ Sylla Sow
Marc Olivier Doue
72′ Richard van der Venne
Pelle Clement90′
46′ Lennerd Daneels
Samir Lagsir
72′ Morad El Haddouti
Eliano Reijnders62′  65′
83′ Ola John
Rico Strieder75′
83′  86′ Finn Stokkers
Thomas van den Belt

Slobodan Tedić62′

Mike van Duinen75′ 84′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.