Liga holenderska - 4. kolejka Eredivisie: PSV Eindhoven - Fortuna Sittard 2-0 (1-0)

W meczu 4. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 4 października, jedenastka PSV wygrała z Fortuną 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Philips Stadion w Eindhoven.

N. Madueke 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna PSV wygrała aż 14 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył Donyell Malen. Bramka padła po podaniu Erana Zahaviego.

Jedyną kartkę w meczu dostał Mats Seuntjens z drużyny gości. Była to 41. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki PSV.

W 62. minucie Eran Zahavi został zastąpiony przez Chukwunonsa Madueke'a. W tej samej minucie Mauro Júnior został zmieniony przez Jorrita Hendriksa, co miało wzmocnić drużynę PSV. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lisandra Semeda na Emila Hanssona.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Fortuny doszło do zmiany. Bassala Sambou wszedł za Jorrita Smeetsa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV w 85. minucie spotkania, gdy Chukwunonso Madueke strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Donyell Malen.

Od 87 minuty boisko opuścili piłkarze PSV: Donyell Malen, Ryan Thomas, na ich miejsce weszli: Michal Sadílek, Joël Ramzan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce George'a Coksa, Lazarosa Roty zajęli: Djibril Dianessy, Branislav Ninaj. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

George Cox87′
62′ Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos
Tesfaldet Tekie
Pablo Paulino Rosario
Zian Flemming
Cody Mathès Gakpo
Jorrit Smeets74′
90′ Ryan Jared Thomas
Lisandro Semedo71′
62′ Eran Zahavi
Mats Seuntjens41′
 5′ 90′ Donyell Malen
Sebastian Polter
Vincent Müller
Tom Hendriks
Lars Unnerstall
Yanick van Osch
62′ Jorrit Hendrix
Clint Essers
90′ Michal Sadílek
Branislav Ninaj87′
62′  85′ Chukwunonso Tristan Madueke
Nassim El Ablak
90′ Joël Mohammed Ramzan Piroe
Emil Hansson71′

Adnan Ugur

Djibril Dianessy87′

Bassala Sambou74′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Fortuny pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.