Liga holenderska - 32. kolejka Eredivisie: SC Heerenveen - VVV Venlo 2-2 (1-0)

W spotkaniu 32. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 23 kwietnia, zespół Heerenveenu zremisował z Venlo 2-2 (1-0). Mecz na Abe Lenstra Stadion obejrzało 17 450 widzów.

32. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-04-23 19:45 | Stadion: Abe Lenstra Stadion | Widzów: 17450 | Arbiter: R. Dieperink
S. Steijn 89'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Heerenveenu wygrała aż 10 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Heerenveenu otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Michel Vlap. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Yuki Kobayashi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Heerenveenu.

Trener Venlo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jaya-Roya Grota. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Peter van Ooijen. Posunięcie trenera było słuszne. Jaya-Roya Grota strzelił wyrównującego gola w 56. minucie spotkania.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W tej samej minucie Jay-Roy Grot wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Tino Suszić.

W 65. minucie Johnatan Opoku został zastąpiony przez Tristana Dekkera. Chwilę później trener Heerenveenu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Yukiego Kobayashiego. Na boisko wszedł Stijn Schaars, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Heerenveenu doszło do zmiany. Morten Thorsby wszedł za Pelle'a van Amersfoorta.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Roelowi Janssenowi z zespołu gości. Była to 74. minuta meczu.

Zawodnicy Heerenveenu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 75. minucie Michel Vlap ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1. Bramka padła po podaniu Mitchella van Bergena.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Venlo doszło do zmiany. Sem Steijn wszedł za Tina Suszicia.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 89. minucie wynik ustalił Sem Steijn. Asystę przy golu zanotował Tristan Dekker.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Moreno Rutten
 28′, 75′ Michel Vlap
Johnatan Opoku Agyemang65′
67′ Yuki Kobayashi
Danny Post
Ben Rienstra
Tino Suszić81′
67′ Pelle van Amersfoort
Damian van Bruggen
67′ Stijn Schaars
Simon Janssen
67′ Morten Thorsby
Sem Steijn81′  89′
Jizz Hornkamp
Jay-Roy Grot46′  56′
Nemanja Mihajlović
Yahcuroo Roemer
Dennis Tørset Johnsen

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Venlo wręczył jedną żółtą.

Drużyna Heerenveenu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.