Liga holenderska - 32. kolejka Eredivisie: BV De Graafschap - FC Emmen 1-0 (1-0)

23 kwietnia na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbyło się spotkanie 32. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Graafschap i Emmen. Starcie zakończyło się zwycięstwem Graafschap 1-0. Na stadionie zasiadło 12 511 widzów.

32. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-04-23 18:30 | Stadion: Stadion De Vijverberg | Widzów: 12511 | Arbiter: B. Kuipers
BV De Graafschap
FC Emmen
1
0
F. Serrarens 12'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół Graafschap wygrał 12 razy i zanotował pięć porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Hilalowi Ben Moussie z jedenastki gości. Była to druga minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu zdobył Fabian Serrarens dla zespołu Graafschap. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę zaliczył Furdjel Narsingh.

W 29. minucie w drużynie Graafschap doszło do zmiany. Lars Nieuwpoort wszedł za Svena Nieuwpoorta. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Graafschap.

Trener Graafschap postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Daryla van Mieghema. Na boisko wszedł Delano Burgzorg, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Emmen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Reuven Niemeijer, a murawę opuścił Anco Jansen.

W 69. minucie za Hilala Ben Moussę wszedł Sven Braken. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Graafschap: Larsowi Nieuwpoortowi w 76. i Youssefowi El Jeblemu w 83. minucie. W 76. minucie Luciano Slagveer został zmieniony przez Alexandra Banninka, co miało wzmocnić drużynę Emmen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Furdjela Narsingha na Charlisona Benschopa.

Kjell Scherpen
29′ Sven Nieuwpoort
Nick Kuipers
83′ Youssef El Jebli
Hilal Ben Moussa2′ 69′
Azor Matusiwa
Michael Steven Chacón Ibargüen
Javier Vet
Michael de Leeuw
78′ Furdjel Narsingh
Jafar Arias
 12′ Fabian Serrarens
Anco Jansen65′
62′ Daryl van Mieghem
Stef Gronsveld
29′ 76′ Lars Nieuwpoort
Robbert de Vos
78′ Charlison Girigorio Benschop
Wouter Marinus
62′ Delano Burgzorg
Reuven Niemeijer65′

Sven Braken69′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Graafschap, natomiast piłkarzom gości wręczył jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.