Liga holenderska - 32. kolejka Eredivisie: Ajax Amsterdam - Vitesse Arnhem 4-2 (1-0)

23 kwietnia na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie odbyło się starcie 32. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami AFC Ajax i Vitesse. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AFC Ajax 4-2. Pojedynek obejrzało 52 869 widzów.

32. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-04-23 20:45 | Stadion: Johan Cruijff Arena | Widzów: 52869 | Arbiter: J. Kamphuis
O. Darfalou 82'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy AFC Ajax otworzyli wynik. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Hakim Ziyech. To już szesnaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Dušan Tadić.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AFC Ajax.

W 53. minucie żółtą kartkę dostał Matusz Bero, zawodnik Vitesse.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AFC Ajax w 54. minucie spotkania, gdy Dušan Tadić strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 23 zdobyte bramki.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie wynik na 3-0 podwyższył Matthijs de Ligt. Asystę przy golu zaliczył Lasse Schoene.

W 63. minucie Hakim Ziyech zastąpił Davida Neresa. W tej samej minucie na murawie pojawił się Rasmus Nissen z AFC Ajax, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Nicolasa Tagliafica. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Zawodnicy Vitesse szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Navarone Foor. Przy zdobyciu bramki pomagał Matusz Bero.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Vitesse doszło do zmiany. Tim Matavž wszedł za Navarone'a Foora. W 69. minucie żółtą kartkę dostał Joël Veltman z drużyny gospodarzy. Kibice Vitesse nie mogli już doczekać się wprowadzenia Oussamę Darfalou. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Thomas Buitink. Posunięcie trenera było słuszne. Oussamę Darfalou zdobył bramkę w 82. minucie spotkania.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu w zespole AFC Ajax doszło do zmiany. Jurgen Ekkelenkamp wszedł za Lasse Schoenego. W 80. minucie żółtą kartką został ukarany Maikel van der Werff, piłkarz gości.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dušan Tadić z AFC Ajax.

Prawie natychmiast Oussama Darfalou wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitesse, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Tima Matavža.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę obejrzał Donny van de Beek z AFC Ajax. W tej samej minucie w drużynie Vitesse doszło do zmiany. Rasmus Thelander wszedł za Maikela van der Werffa. Matusz Bero z Vitesse w doliczonej pierwszej minucie pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 53. minucie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2.

Max Oliver Clark
 58′ Matthijs de Ligt
Jake Clarke-Salter
63′ Nicolas Tagliafico
Danilho Raimundo Doekhi
69′ Joël Veltman
Maikel van der Werff80′ 86′
 41′ 63′ Hakim Ziyech
Matusz Bero53′ 90′
Frenkie de Jong
Martin Ødegaard
79′ Lasse Schoene
Navarone Foor  66′ 67′
86′ Donny van de Beek
Thulani Caleeb Serero
Kasper Dolberg
Thomas Buitink78′
 54′ (k.), 80′ (k.) Dušan Tadić
Mukhtar Ali
63′ Rasmus Kristensen Nissen
Roy Johannes Hendricus Beerens
Perr Schuurs
Oussama Darfalou78′  82′
Dani de Wit
Bryan Linssen
79′ Jurgen Ekkelenkamp
Tim Matavž67′
Zakaria Labyad
Richie Musaba
63′ David Neres Campos

Lassina Chamste Soudine Franck Traoré

Piłkarze gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.