Liga holenderska - 31. kolejka Eredivisie: SBV Excelsior - Willem II Tilburg 1-1 (0-1)

W pojedynku 31. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 21 kwietnia, drużyna Excelsioru zremisowała z Willemem II 1-1 (0-1). Mecz na Van Donge & De Roo Stadion w Rotterdamie obejrzało 4 140 widzów.

31. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-04-21 12:15 | Stadion: Van Donge & De Roo Stadion | Widzów: 4140 | Arbiter: A. Lindhout
SBV Excelsior
Willem II Tilburg
1
1
M. El Hamdaoui 90'
R. Tapia 16'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Willemu II otworzyli wynik. W 16. minucie Renato Tapia dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Daniela Crowleya.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Willemu II.

Drugą połowę zespół Excelsioru rozpoczął w zmienionym składzie, za Lorenza Burneta, Luigiego Bruinsa weszli Thomas Oude, Marcus Edwards. W 63. minucie za Siebe'a Horemansa wszedł Denis Mahmudov.

Chwilę później trener Willemu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Vurnon Anita, a murawę opuścił Marios Vrousai. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Diego Palacios z Willemu II. Była to 81. minuta starcia.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej trzeciej minucie meczu wynik ustalił Mounir El Hamdaoui.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Michael Cornelis Woud
46′ Lorenzo Burnet
Damil Dankerlui78′
63′ Siebe Horemans
Jordens Peters
46′ Luigi Bruins
Alexander Isak85′
 90′ Mounir El Hamdaoui
Marios Vrousai65′
Maarten de Fockert
Luuk Brand
Sonny Stevens
James Robert McGarry
46′ Thomas Oude Kotte
Victor van den Bogert
Robin van der Meer
Atakan Akkaynak
Mikael Neville Anderson
Vurnon Anita65′
46′ Marcus Edwards
Driess Saddiki78′
Anouar Hadouir
Abdou Karim Coulibaly85′
Dogucan Haspolat

Dennis-Yerai Eckert Ayensa

63′ Denis Mahmudov

Elías Már Omarsson

Przewaga zespołu Excelsioru w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników Excelsioru żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył jedną żółtą.