Liga holenderska - 3. kolejka Eredivisie: Vitesse Arnhem - PEC Zwolle 3-0 (0-0)

W meczu 3. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 16 sierpnia, zespół Vitesse wygrał ze Zwolle 3-0 (0-0). Mecz na GelreDome w Arnhemie obejrzało 12 273 widzów.

B. Linssen 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Vitesse wygrała aż 13 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Zwolle: Zianowi Flemmingowi w 19. i Thomasowi Brunsowi w 42. minucie.

W 43. minucie w drużynie Vitesse doszło do zmiany. Thulani Serero wszedł za Matusza Berę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Gustavo Hamer, zawodnik gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Bryan Linssen z jedenastki gospodarzy. Była to 51. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitesse w 52. minucie spotkania, gdy Tim Matavž zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 59. minucie Jay-Roy Grot został zastąpiony przez Charlego Musondę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Vitesse, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Vyacheslav Karavaev. Przy strzeleniu gola pomagał Tim Matavž.

Niedługo później Bryan Linssen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitesse, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie pojedynku. Po raz kolejny asystę zaliczył Tim Matavž.

W 81. minucie Zian Flemming został zmieniony przez Deana Huibertsa, co miało wzmocnić drużynę Zwolle. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oussamę Tannane'a na Navarone'a Foora. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Etiënne Reijnen
 64′ Vyacheslav Karavaev
Iliass Bel Hassani
Armando Obispo
Thomas Bruns42′ 66′
Riechedly Bazoer
Pelle Clement
43′ Matusz Bero
Rick Dekker
 80′ 51′ Bryan Linssen
Zian Flemming19′ 81′
 52′ (k.) Tim Matavž
Gustavo Hamer45′
59′ Jay-Roy Grot
Lennart Thy
84′ Oussama Tannane
Sam Kersten
84′ Navarone Foor
Sai van Wermeskerken
43′ Thulani Caleeb Serero
Jarno Westerman66′
59′ Charly Musonda Junior

Zawodnicy Vitesse otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.