Liga holenderska - 3. kolejka Eredivisie: Feyenoord Rotterdam - ADO Den Haag 4-2 (1-1)

27 września na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie odbyło się spotkanie 3. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Feyenoordu i Den Haaga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Feyenoordu 4-2. Na stadionie stawiło się 13 000 widzów.

3. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-09-27 12:15 | Stadion: Stadion Feijenoord | Widzów: 13000 | Arbiter: D. Higler
S. Pinas 69'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Den Haaga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Jonas Arweiler. Asystę przy bramce zanotował Kees de Boer.

Piłkarze Feyenoordu odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie Lutsharel Geertruida wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Steven Berghuis.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ridgecianowi Hapsowi z Feyenoordu. Była to 36. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Feyenoordu wyszła w zmienionym składzie, za Orkuna Kökçü, Bryana Linssena weszli João Teixeira, Luciano Narsingh. W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Leroyowi Ferowi z jedenastki gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marcos Senesi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Feyenoordu, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie spotkania. W 58. minucie Amar Ćatić zastąpił Andreia Rațiu. W 69. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Shaquille Pinas.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 71. minucie dającą prowadzenie bramkę dla zespołu Feyenoordu zdobył Luciano Narsingh.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Shaquille Pinasowi, zawodnikowi Den Haaga.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feyenoordu w 84. minucie spotkania, gdy Steven Berghuis strzelił z karnego czwartego gola. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 85. minucie Róbert Boženík został zmieniony przez Woutera Burgera, co miało wzmocnić drużynę Feyenoordu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Keesa de Boera na Johna Goossensa oraz Dante'a Rigo na Pascu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-2.

Luuk Koopmans
 27′ Lutsharel Geertruida
Peet Bijen
36′ Ridgeciano Haps
Lassana Faye
Bart Nieuwkoop
Shaquille Pinas  69′ (k.) 81′
 57′ Marcos Nicolás Senesi Barón
Milan van Ewijk
53′ Leroy Fer
Samy Bourard
46′ Orkun Kökçü
Kees Cornelis Henricus de Boer90′
Jens Toornstra
Dante Rigo90′
 84′ (k.) Steven Berghuis
Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen78′
85′ Róbert Boženík
Jonas Arweiler  11′ 79′
46′ Bryan Linssen
Jamal Amofa
85′ Wouter Burger
Boy Kemper
46′ João Carlos Vilaça Teixeira
Andrei Florin Rațiu58′
46′  71′ Luciano Narsingh
José Pascual Alba Seva90′

Danny Bakker

John Goossens90′

Michiel Kramer79′

Bilal Ould-Chikh78′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Den Haaga przyznał jedną.

Jedenastka Feyenoordu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.