Liga holenderska - 3. kolejka Eredivisie: FC Emmen - SC Heerenveen 2-0 (2-0)

17 sierpnia na De Oude Meerdijk odbył się mecz 3. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Emmen i Heerenveenu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Emmen 2-0. Na stadionie stawiło się 8 145 widzów.

3. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-08-17 20:45 | Stadion: De Oude Meerdijk | Widzów: 8145 | Arbiter: B. Nijhuis
FC Emmen
SC Heerenveen
2
0
N. Laursen 4'
G. Bijl 41'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Heerenveenu wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Emmen w czwartej minucie spotkania, gdy Nikolai Laursen zdobył pierwszą bramkę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Glenn Bijl wywołał eksplozję radości wśród kibiców Emmen, strzelając kolejnego gola w 41. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Lorenzo Burnet.

W 43. minucie Lorenzo Burnet zastąpił Desevia Payne'a. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Trener Emmen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Michaela Chacóna. Na boisko wszedł Henk Bos, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 72. minucie Jordy Bruijn został zmieniony przez Jana Rasa, a za Chiderę Ejuke wszedł na boisko Arjen van der Heide, co miało wzmocnić jedenastkę Heerenveenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Kolara na Freddego Quispla.

Jedyną kartkę w meczu arbiter wręczył Deseviowi Payne'owi z Emmen. Była to 73. minuta starcia.

Sven Botman
 41′ Glenn Bijl
Ibrahim Dresevic
43′ Lorenzo Burnet
Sherel Floranus
Keziah Veendorp
Lucas Woudenberg
66′ Michael Steven Chacón Ibargüen
Jordy Bruijn72′
Michael de Leeuw
Hicham Faik
Filip Ugrinic
Rodney Nkele Kongolo
82′ Marko Kolar
Mitchell van Bergen
Jafar Arias
Jens Odgaard
 4′ Nikolai Laursen
Chidera Ejuke84′
Matthias Hamrol
Filip Bednarek
Stefan van der Lei
Trevor Doornbusch
43′ 73′ Desevio Ilan Payne
Andreas Skovgaard
Ruben Roosken
Ricardo van Rhijn
Leon Sopić
Hamdi Akujobi
66′ Henk Bos
Emil Frederiksen
Robbert de Vos
Rami Hajal
Wouter Marinus
Jan Ras72′
82′ Freddy Quispel
Nemanja Mihajlović
Shani Tarashaj
Arjen van der Heide84′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Emmen przyznał jedną żółtą.

Zespół Emmen wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.