Liga holenderska - 25. kolejka Eredivisie: VVV Venlo - Fortuna Sittard 0-0

29 lutego na Covebo Stadionie - De Koel - odbył się mecz 25. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Venlo i Fortuny. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 7 115 widzów.

29 lutego  na Covebo Stadionie - De Koel - odbył się mecz  25. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Venlo  i Fortuny. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 7 115 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 starć drużyna Venlo wygrała 15 razy i zanotowała trzy porażki oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 64. minucie kartką został ukarany Vitalie Damaşcan, zawodnik gości. W tej samej minucie za Tesfaldeta Tekiego wszedł Álex Carbonell.

Po chwili trener Fortuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Rasmus Karjalainen, a murawę opuścił Vitalie Damaşcan. A trener Venlo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jerome'a Sinclaira. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić John Yeboah. W 82. minucie Richard Neudecker został zmieniony przez Everta Linthorsta, co miało wzmocnić zespół Venlo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amadou Cissa na Nikolaiego Frederiksena.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Feliksowi Passlackowi z Fortuny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Venlo w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek drużyna Fortuny będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie PEC Zwolle. Natomiast 7 marca FC Emmen będzie gościć drużynę Venlo.