Liga holenderska - 25. kolejka Eredivisie: VVV Venlo - Fortuna Sittard 0-0

29 lutego na Covebo Stadionie - De Koel - odbył się mecz 25. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Venlo i Fortuny. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 7 115 widzów.

25. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-02-29 19:45 | Stadion: Covebo Stadion - De Koel - | Widzów: 7115 | Arbiter: D. Makkelie
VVV Venlo
Fortuna Sittard
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 starć drużyna Venlo wygrała 15 razy i zanotowała trzy porażki oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 64. minucie kartką został ukarany Vitalie Damaşcan, zawodnik gości. W tej samej minucie za Tesfaldeta Tekiego wszedł Álex Carbonell.

Po chwili trener Fortuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Rasmus Karjalainen, a murawę opuścił Vitalie Damaşcan. A trener Venlo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jerome'a Sinclaira. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić John Yeboah. W 82. minucie Richard Neudecker został zmieniony przez Everta Linthorsta, co miało wzmocnić zespół Venlo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amadou Cissa na Nikolaiego Frederiksena.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Feliksowi Passlackowi z Fortuny.

Alexei Koşelev
40′ Roel Janssen
Amadou Ciss88′
82′ Richard Neudecker
Mark Diemers
16′ Danny Post
Jorrit Smeets
77′ John Yeboah Zamora
Nikolai Baden Frederiksen88′
82′ Evert Linthorst
Jacky Donkor
77′ Jerome Sinclair
Rasmus Ilmari Karjalainen72′
Haji Wright

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Venlo w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.