Liga holenderska - 25. kolejka Eredivisie: ADO Den Haag - Heracles Almelo 0-0

W pojedynku 25. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 29 lutego, zespół Den Haaga zremisował z Heraclesem 0-0. Mecz na Cars Jeans Stadion obejrzało 11 207 widzów.

25. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-02-29 18:30 | Stadion: Cars Jeans Stadion | Widzów: 11207 | Arbiter: C. Bax
ADO Den Haag
Heracles Almelo
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 starć zespół Heraclesu wygrał 16 razy i zanotował 14 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Heraclesu wyszedł w zmienionym składzie, za Maximiliana Rossmanna wszedł Dario Van den Buijs. Trener Den Haaga postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Erika Falkenburga i na pole gry wprowadził napastnika Crysencia Summervillego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością.

W 63. minucie w drużynie Heraclesu doszło do zmiany. Silvester van der Water wszedł za Mohammeda Osmana. W 65. minucie Omar Bogle zastąpił Michiela Kramera. W 79. minucie w zespole Den Haaga doszło do zmiany. Mark Duffy wszedł za Johna Goossensa.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Markowi Duffy'emu z drużyny gospodarzy. Była to 89. minuta spotkania. Trener Heraclesu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriana Szökego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Delano Burgzorg. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Shaquille Pinas, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Mats Knoester
42′ 90′ Shaquille Pinas
Alexander Merkel
79′ John Goossens
Mohammed Osman13′ 63′
Lex Immers
Lucas Schoofs
65′ Omar Bogle
Cyriel Dessers
55′ Erik Falkenburg
Giacomo Quagliata
79′ 89′ Mark Duffy
Dario Van den Buijs46′
George Thomas
Teun Bijleveld
Elson Hooi
Sebastian Jakubiak
65′ Michiel Kramer
Jeremy Cijntje
Tomasz Necid
Adrián Szőke90′
55′ Crysencio Summerville
Silvester van der Water63′
Mick van Buren

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.