Liga holenderska - 24. kolejka Eredivisie: FC Utrecht - Twente Enschede 2-1 (0-0)

23 lutego na Stadionie Galgenwaard odbyło się starcie 24. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Utrechtu i Twente. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Utrechtu 2-1. Spotkanie obejrzało 18 491 widzów.

24. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-02-23 12:15 | Stadion: Stadion Galgenwaard | Widzów: 18491 | Arbiter: J. Manschot
H. Vučkič 70'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 57 meczów zespół Twente wygrał 26 razy i zanotował 15 porażek oraz 16 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Utrechtu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 23. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Seana Klaibera z Utrechtu, a w 31. minucie Lindona Selahiego z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie Kristoffer Peterson został zastąpiony przez Jorisa van Overeema.

Tymczasem to zawodnicy Twente otworzyli wynik. W 70. minucie Haris Vučkič dał prowadzenie swojej jedenastce. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Queensy Menig.

W 74. minucie w drużynie Utrechtu doszło do zmiany. Jonas Arweiler wszedł za Jeana-Christophe'a Bahebecka. Na 11 minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Markowi van der Maarlowi, zawodnikowi Utrechtu. W następstwie utraty gola trener Utrechtu postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Urbego Emanuelsona i na pole gry wprowadził napastnika Issaha Abassa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 83. minucie bramkę wyrównującą zdobył Gyrano Kerk. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Chwilę później trener Twente postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Rafik Zekhnini, a murawę opuścił Queensy Menig.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Gola na 2-1 w 86. minucie strzelił Jonas Arweiler. Przy strzeleniu gola pomagał Adam Maher.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Twente doszło do zmiany. Keito Nakamura wszedł za Oriola Busquetsa. W doliczonej drugiej minucie pojedynku kartkę dostał Calvin Verdonk z zespołu gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Peet Bijen
23′ Sean Klaiber
Julio José Pleguezuelo Selva
79′ Mark van der Maarel
Giovanni Troupée
80′ Urby Emanuelson
Giorgi Aburjania
 83′ Gyrano Kerk
Oriol Busquets Mas88′
74′ Jean-Christophe Bahebeck
Lindon Selahi31′
62′ Kristoffer Peterson
Jesse Bosch
62′ Joris van Overeem
Wout Brama
Odysseus Velanas
Javier Espinosa González
80′ Issah Abass
Tim Hölscher
74′  86′ Jonas Arweiler
Godfried Roemeratoe

Keito Nakamura88′

Rafik Zekhnini84′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedenastka Utrechtu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.