Liga holenderska - 23. kolejka Eredivisie: Willem II Tilburg - FC Utrecht 1-1 (0-1)

16 lutego na Koning Willem II Stadion w Tilburg odbyło się spotkanie 23. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Willemu II i Utrechtu. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 14 107 widzów.

23. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-02-16 16:45 | Stadion: Koning Willem II Stadion | Widzów: 14107 | Arbiter: S. Mulder
Willem II Tilburg
FC Utrecht
1
1
P. Gladon 90'
J. Bahebeck 4'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Jedenastka Utrechtu wygrała aż 23 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 15.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Utrechtu w czwartej minucie spotkania, gdy Jean-Christophe Bahebeck zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Gyrano Kerk.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Utrechtu.

W 65. minucie Jean-Christophe Bahebeck został zastąpiony przez Jorisa van Overeema. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Utrechtu doszło do zmiany. Bart Ramselaar wszedł za Kristoffera Petersona.

W 78. minucie kartkę dostał Bart Nieuwkoop, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie trener Willemu II postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Paul Gladon, a murawę opuścił Damil Dankerlui. Paul Gladon nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. Niedługo później trener Utrechtu postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gyrana Kerka wszedł Ludovic Sane, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 87 minut, jednak zespół Willemu II doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Paul Gladon. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Simon Gustafson z Utrechtu.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Jeroen Zoet
78′ Damil Dankerlui
Leon Guwara
Rasmus Sebastian Holmén
Justin Hoogma
Paddy Miquel Nelom
Sean Klaiber
78′ Bart Nieuwkoop
Urby Emanuelson
88′ Jordens Peters
Simon Gustafson90′
Driess Saddiki
Adam Maher
Mike Trésor Ndayishimiye
Sander van de Streek
82′ Ché Nunnely
Ludovic Sane89′
88′ Görkem Sağlam
Tommy St. Jago
Rick Zuijderwijk
Mark van der Maarel
78′  90′ Paul Gladon
Justin Lonwijk
Elton Daniël Kabangu
Bart Ramselaar72′
82′ Marios Vrousai
Joris van Overeem65′

Issah Abass

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.