Liga holenderska - 23. kolejka Eredivisie: Twente Enschede - Alkmaar Zaanstreek 2-0 (2-0)

W spotkaniu 23. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 15 lutego, zespół Twente wygrał z AZ 2-0 (2-0). Mecz na De Grolsch Veste w Enschede obejrzało 27 300 widzów.

23. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-02-15 18:30 | Stadion: De Grolsch Veste | Widzów: 27300 | Arbiter: A. Lindhout
Twente Enschede
Alkmaar Zaanstreek
2
0
G. Aburjania 25'
Q. Menig 30'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 47 meczów jedenastka AZ wygrała 19 razy i zanotowała 18 porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół AZ próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Twente w 25. minucie spotkania, gdy Giorgi Aburjania zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka AZ ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 30. minucie wynik na 2-0 podwyższył Queensy Menig.

Na murawie, jak to często zdarzało się AZ w tym sezonie, pojawił się Yukinari Sugawara, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 37. minucie Stijna Wuytensa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Oussama Idrissi z jedenastki gości. Była to 38. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół AZ rozpoczął w zmienionym składzie, za Oussamę Idrissiego wszedł Ferdy Druijf. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Oriol Busquets, zawodnik Twente.

W 79. minucie Jonas Svensson został zastąpiony przez Zakarię Aboukhlala. Po chwili trener Twente postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Rafik Zekhnini, a murawę opuścił Queensy Menig. W doliczonej trzeciej minucie starcia w drużynie Twente doszło do zmiany. Jesse Bosch wszedł za Lindona Selahiego.

Dani de Wit
 25′ Giorgi Aburjania
Teun Koopmeiners
65′ Oriol Busquets Mas
Calvin Stengs
90′ Lindon Selahi
Myron Boadu
 30′ 88′ Queensy Miquel Saymon Wensley
Yukinari Sugawara37′
90′ Jesse Bosch

Keito Nakamura

88′ Rafik Zekhnini

Przewaga jedenastki AZ w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Twente w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.