Liga holenderska - 23. kolejka Eredivisie: PEC Zwolle - Feyenoord Rotterdam 3-4 (2-1)

16 lutego na MAC³PARK Stadion odbył się pojedynek 23. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Zwolle i Feyenoordu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Feyenoordu 4-3. Starcie obejrzało 13 822 widzów.

23. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-02-16 16:45 | Stadion: MAC³PARK Stadion | Widzów: 13822 | Arbiter: S. Gözübüyük
R. Boženík 88'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Zwolle trafiła do bramki rywala. W piątej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Lennart Thy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zwolle w 11. minucie spotkania, gdy Mike van Duinen strzelił drugiego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jens Toornstra z zespołu gości. Była to 30. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 38. minucie gola kontaktowego strzelił Leroy Fer. Przy zdobyciu bramki asystował Steven Berghuis.

Na drugą połowę jedenastka Feyenoordu wyszła w zmienionym składzie, za Lutsharela Geertruidę, Luisa Sinisterrę weszli Rick Karsdorp, Róbert Boženík.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 13 minut, jedenastka Feyenoordu doprowadziła do remisu. Gola strzelił Steven Berghuis. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rick Karsdorp.

W 52. minucie kartką został ukarany Bram van Polen, zawodnik Zwolle.

W 59. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lennart Thy ze Zwolle. Asystę przy golu zanotował Kenneth Paal.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy Steven Berghuis ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-3. Bramka padła po podaniu Leroya Fera.

W 82. minucie Sam Kersten został zastąpiony przez Dennisa Johnsena. W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gustava Hamera ze Zwolle, a w 88. minucie Róberta Boženíka z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Feyenoordu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Róbert Boženík dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola pomagał Orkun Kökçü.

W 90. minucie w drużynie Zwolle doszło do zmiany. Jarni Koorman wszedł za Rica Striedera. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-4.

Justin Bijlow
82′ Sam Kersten
Marcos Nicolás Senesi Barón
52′ Bram van Polen
Leroy Fer  38′
Pelle Clement
Orkun Kökçü
87′ Gustavo Hamer
Jens Toornstra30′
90′ Rico Strieder
Steven Berghuis  51′, 65′
 5′ (k.), 59′ Lennart Thy
Luis Fernando Sinisterra Lucumí46′
 11′ Mike van Duinen
Jan-Arie van der Heijden
90′ Jarni Koorman
Renato Fabrizio Tapia Cortijo
Thomas van den Belt
Róbert Boženík46′  88′ 88′
Reza Ghoochannejhad
Luciano Narsingh
82′ Dennis Tørset Johnsen

Zespół Feyenoordu zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Zespół Zwolle zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Jedenastka Feyenoordu w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.