Liga holenderska - 23. kolejka Eredivisie: Fortuna Sittard - FC Emmen 0-0

W meczu 23. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 15 lutego, drużyna Fortuny zremisowała z Emmen 0-0. Mecz na Fortuna Sittard Stadion w Sittard obejrzało 7 856 widzów.

23. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-02-15 20:45 | Stadion: Fortuna Sittard Stadion | Widzów: 7856 | Arbiter: J. Manschot
Fortuna Sittard
FC Emmen
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 starć drużyna Emmen wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz 10 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Feliksowi Passlackowi i Glennowi Bijlowi.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Fortuna: Jorritowi Smeetsowi w 50. i Branislavowi Ninajowi w 64. minucie. Po chwili trener Emmen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Marka Kolara. Na boisko wszedł Anco Jansen, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

A trener Fortuny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bassalę Sambou. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Vitalie Damaşcan. W 80. minucie Jorrit Smeets został zastąpiony przez Áleksa Carbonella. W 86. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Lorenzowi Burnetowi, piłkarzowi Emmen.

Branislav Ninaj z Fortuny w piątej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 64. minucie. W doliczonej szóstej minucie starcia w zespole Fortuny doszło do zmiany. Grégoire Amiot wszedł za Feliksa Passlacka.

Glenn Bijl45′
64′ 90′ Branislav Ninaj
Lorenzo Burnet86′
45′ 90′ Felix Passlack
Michael Steven Chacón Ibargüen
50′ 80′ Jorrit Smeets
Kerim Frei Koyunlu
Tesfaldet Tekie
Sergio Fernando Pena Flores
76′ Vitalie Damaşcan
Marko Kolar72′
Ažbe Jug
Pontus Dahlberg
Rowen Koot
Stefan van der Lei
90′ Grégoire Amiot
Ferhat Görgülü
80′ Alejandro Carbonell Vallés
Jafar Arias
76′ Bassala Sambou
Anco Jansen72′

Nikolai Laursen

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Emmen przyznał dwie żółte.