Liga holenderska - 23. kolejka Eredivisie: Ajax Amsterdam - RKC Waalwijk 3-0 (1-0)

16 lutego na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie odbył się pojedynek 23. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami AFC Ajax i Waalwijk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AFC Ajax 3-0. Na stadionie zasiadło 53 291 widzów.

23. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-02-16 14:30 | Stadion: Johan Cruijff Arena | Widzów: 53291 | Arbiter: D. Higler
K. Huntelaar 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AFC Ajax w 13. minucie spotkania, gdy Dušan Tadić strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AFC Ajax.

Drugą połowę drużyna AFC Ajax rozpoczęła w zmienionym składzie, za Hakima Ziyecha wszedł Daley Blind. Także zespół Waalwijk rozpoczął w zmienionym składzie, za Hansa Muldera wszedł Melle Meulensteen. W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Carelowi Eitingowi, piłkarzowi AFC Ajax.

Zespół Waalwijk ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie wynik na 2-0 podwyższył Lassina Traoré. Sytuację bramkową stworzył Donny van de Beek.

W 61. minucie Lassina Traoré został zmieniony przez Klaasa-Jana Huntelaara. W 73. minucie Richard van der Venne został zmieniony przez Tijjaniego Reijndersa, a za Syllę Sow wszedł na boisko Stanley Elbers, co miało wzmocnić drużynę Waalwijk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Donnego van de Beeka na Jurgena Ekkelenkampa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Waalwijk: Melle Meulensteenowi w 76. i Juriënowi Gaariemu w 78. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Klaas-Jan Huntelaar wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC Ajax, strzelając kolejnego gola w 90. minucie starcia. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Nicolas Tagliafico.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Emil Hansson
50′ Carel Eiting
Clint Leemans
79′ Donny van de Beek
Hans Jorge Mulder46′
46′ Hakim Ziyech
Daan Rienstra
 13′ (k.) Dušan Tadić
Richard van der Venne73′
 52′ 61′ Lassina Chamste Soudine Franck Traoré
Kees Heemskerk
46′ Daley Blind
Fabian Sporkslede
79′ Jurgen Ekkelenkamp
Ingo van Weert
Ryan Jiro Gravenberch
Tijjani Reijnders73′
Răzvan Gabriel Marin
Anas Tahiri
61′  90′ Dirk Jan Klaas Huntelaar
Saïd Bakari
Danilo Pereira da Silva
Stanley Elbers83′

Darren Maatsen

Zespół AFC Ajax był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze AFC Ajax dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.