Liga holenderska - 22. kolejka Eredivisie: SC Heerenveen - VVV Venlo 1-1 (0-0)

W starciu 22. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 8 lutego, drużyna Heerenveenu zremisowała z Venlo 1-1 (0-0). Mecz na Abe Lenstra Stadion obejrzało 16 400 widzów.

22. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-02-08 19:45 | Stadion: Abe Lenstra Stadion | Widzów: 16400 | Arbiter: R. Martens
SC Heerenveen
VVV Venlo
1
1
S. Floranus 69'
J. Opoku 57'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Heerenveenu wygrała aż 11 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Heerenveenu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Venlo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Peterowi van Ooijenowi z Venlo. Była to 21. minuta pojedynku.

Trener Venlo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł John Yeboah, a murawę opuścił Jerome Sinclair. W 52. minucie kartkę otrzymał Oussama Darfalou z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Venlo w 57. minucie spotkania, gdy Johnatan Opoku strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Niedługo później trener Heerenveenu postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Jensa Odgaarda. Na boisko wszedł Runar Espejord, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 64. minucie za Rodneya Kongola wszedł Rami Hajal.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Sherel Floranus. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Runar Espejord.

W 85. minucie arbiter ukarał kartką Sherela Floranusa, piłkarza Heerenveenu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Christian Kum
 69′ 85′ Sherel Floranus
Tobias Pachonik
Ricardo van Rhijn
Nils Röseler
Hicham Faik
Johnatan Opoku Agyemang  57′ (k.) 90′
64′ Rodney Nkele Kongolo
Thomas Bruns75′
Joey Veerman
Danny Post
Mitchell van Bergen
Peter van Ooijen21′
63′ Jens Odgaard
Steffen Schäfer
64′ Rami Hajal
Stan van Dijck
Alen Halilović
Lee Cattermole
63′ Runar Espejord
Simon Janssen75′
Arjen van der Heide
Evert Linthorst

Richard Neudecker

Haji Wright90′

John Yeboah Zamora46′

Zespół Heerenveenu zamurował swoją bramkę, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Heerenveenu, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedenastka Heerenveenu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.