Liga holenderska - 22. kolejka Eredivisie: PSV Eindhoven - Willem II Tilburg 3-0 (1-0)

W meczu 22. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 8 lutego, zespół PSV wygrał z Willemem II 3-0 (1-0). Mecz na Philips Stadion w Eindhoven obejrzało 34 700 widzów.

22. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-02-08 19:45 | Stadion: Philips Stadion | Widzów: 34700 | Arbiter: A. Lindhout
M. Trésor 90' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Denzel Dumfries wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSV , strzelając gola w 32. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Daniel Schwaab.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki PSV.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Denzela Dumfriesa z PSV, a w 64. minucie Pola Lloncha z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka PSV, zdobywając kolejną bramkę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Ryan Thomas. Asystę zaliczył Cody Gakpo.

Na murawie, jak to często zdarzało się Willemowi II w tym sezonie, pojawił się Damil Dankerlui, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Driesa Saddikiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Po chwili trener PSV postanowił wzmocnić linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Ryana Thomasa. Na boisko wszedł Chukwunonso Madueke, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Mats Köhlert został zastąpiony przez Mariosa Vrousaiego.

W 82. minucie Pol Llonch został zmieniony przez Paula Gladona, co miało wzmocnić zespół Willemu II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohammeda Ihattarena na Ritsu Doana.

W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania do własnej bramki trafił zawodnik Willemu II Mike Ndayishimiye. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Timon Wellenreuther
 32′ 58′ Denzel Justus Morris Dumfries
Jordens Peters
90′ Mohamed Amine Ihattaren
Pol Llonch Puyalto64′ 82′
Jorrit Hendrix
Driess Saddiki72′
Pablo Paulino Rosario
Mike Trésor Ndayishimiye 90′ (samob.)
 70′ 78′ Ryan Jared Thomas
Rick Zuijderwijk
90′ Ritsu Doan
Paul Gladon82′
78′ Chukwunonso Tristan Madueke
Elton Daniël Kabangu
Kostas Mitroglou
Marios Vrousai78′
Armindo Tué Na Bangna

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Willemu II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.