Liga holenderska - 21. kolejka Eredivisie: VVV Venlo - FC Utrecht 1-1 (0-0)

2 lutego na Covebo Stadionie - De Koel - odbyło się spotkanie 21. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Venlo i Utrechtu. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 6 265 widzów.

21. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-02-02 14:30 | Stadion: Covebo Stadion - De Koel - | Widzów: 6265 | Arbiter: D. Higler
VVV Venlo
FC Utrecht
1
1
O. Darfalou 51'
S. Gustafson 81'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków drużyna Venlo wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy piłkarze Venlo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 51. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Oussama Darfalou.

W 60. minucie Issah Abass został zastąpiony przez Jeana-Christophe'a Bahebecka. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Venlo doszło do zmiany. Simon Janssen wszedł za Thomasa Brunsa. Po chwili trener Venlo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Petera van Ooijena. Na boisko wszedł Johnatan Opoku, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Simon Gustafson wyrównał wynik meczu z karnego.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Jerome'owi Sinclairowi z Venlo. Była to 90. minuta spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Mark van der Maarel61′
74′ Thomas Bruns
Urby Emanuelson
Danny Post
Simon Gustafson  81′ (k.)
81′ Peter van Ooijen
Sander van de Streek
Haji Wright
Václav Černý60′
 51′ (k.) Oussama Darfalou
Issah Abass60′
90′ Jerome Sinclair
Jonas Arweiler
74′ Simon Janssen
Jean-Christophe Bahebeck60′
Richard Neudecker

81′ Johnatan Opoku Agyemang

Yahcuroo Roemer

John Yeboah Zamora

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał zawodników Utrechtu żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna Venlo w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.