Liga holenderska - 21. kolejka Eredivisie: PEC Zwolle - FC Groningen 1-0 (1-0)

W pojedynku 21. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 1 lutego, jedenastka Zwolle zwyciężyła z Groningen 1-0 (1-0). Mecz na MAC³PARK Stadion obejrzało 12 844 widzów.

21. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-02-01 20:45 | Stadion: MAC³PARK Stadion | Widzów: 12844 | Arbiter: P. Van Boekel
PEC Zwolle
FC Groningen
1
0
Y. Nakayama 43'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna Groningen wygrała aż 13 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko sześć.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 27. minucie Mustafa Saymak został zastąpiony przez Jarniego Koormana.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Groningen: Mike te w 29. i Samowi Schreckowi w 30. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zwolle w 43. minucie spotkania, gdy Yuta Nakayama strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Gustavo Hamer.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zwolle.

W 65. minucie w jedenastce Groningen doszło do zmiany. Ajdin Hrustic wszedł za Ramona Lundqvista. Trener Groningen postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Sama Schrecka i na pole gry wprowadził napastnika Kiana Slora. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Sai van Wermeskerken, piłkarz gospodarzy. Chwilę później trener Zwolle postanowił wzmocnić linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Rica Striedera. Na boisko wszedł Rick Dekker, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 83. minucie Django Warmerdam został zmieniony przez Ahmeda El Messaoudiego, co miało wzmocnić zespół Groningen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lennarta Thego na Dennisa Johnsena.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej piątej minucie meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Bramowi van Polenowi i Bartowi van Hintumowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Mike te Wierik29′
 43′ Yuta Nakayama
Bart van Hintum90′
90′ Bram van Polen
Django Warmerdam83′
77′ Sai van Wermeskerken
Deyovaisio Zeefuik
Pelle Clement
Ramon Pascal Lundqvist65′
Gustavo Hamer
Azor Matusiwa
27′ Mustafa Saymak
Sam Francis Schreck30′ 65′
78′ Rico Strieder
Daniël van Kaam
86′ Lennart Thy
Ko Itakura
78′ Rick Dekker
Samir Memišević
27′ Jarni Koorman
Thomas Poll
Thomas van den Belt
Nicklas Strunck Jakobsen
Reza Ghoochannejhad
Ahmed El Messaoudi83′
86′ Dennis Tørset Johnsen
Ajdin Hrustic65′
Vito van Crooij
Kian Slor65′

Tomáš Suslov

Joël van Kaam

Giovanni Zwikstra

Zespół Groningen miał 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy Zwolle dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.