Liga holenderska - 21. kolejka Eredivisie: Feyenoord Rotterdam - FC Emmen 3-0 (1-0)

1 lutego na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie odbyło się spotkanie 21. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Feyenoordu i Emmen. Mecz zakończył się zwycięstwem Feyenoordu 3-0. Na stadionie zasiadło 47 084 widzów.

21. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-02-01 19:45 | Stadion: Stadion Feijenoord | Widzów: 47084 | Arbiter: E. van de Graaf
L. Sinisterra 80'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Oguzhan Ozyakup. Asystę przy golu zaliczył Jens Toornstra.

W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lutsharela Geertruidę z Feyenoordu, a w 43. minucie Marka Kolara z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Feyenoordu.

Drugą połowę drużyna Emmen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Toma Hiarieja wszedł Hilal Ben Moussa. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Oguzhan Ozyakup z zespołu gospodarzy. Była to 51. minuta starcia.

W 63. minucie Oguzhan Ozyakup zastąpił Renata Tapię.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Feyenoordu, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie pokonał bramkarza Nicolai Joergensen. W zdobyciu bramki pomógł Steven Berghuis.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Feyenoordu w 80. minucie spotkania, gdy Luis Sinisterra strzelił trzeciego gola. Niedługo później trener Emmen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Filip Ugrinic, a murawę opuścił Marko Kolar.

W tej samej minucie w drużynie Emmen doszło do zmiany. Anco Jansen wszedł za Sergia Penę. A kibice Feyenoordu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sama Larssona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Nicolai Joergensen. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Feyenoordu doszło do zmiany. Róbert Boženík wszedł za Luisa Sinisterrę.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Miguel Gianpierre Araujo Blanco
30′ Lutsharel Geertruida
Michael de Leeuw
 2′ 51′ 63′ Oguzhan Ozyakup
Michael Steven Chacón Ibargüen
Jens Toornstra
Kerim Frei Koyunlu
Steven Berghuis
Tom Hiariej46′
 64′ 82′ Nicolai Joergensen
Sergio Fernando Pena Flores81′
 80′ 82′ Luis Fernando Sinisterra Lucumí
Robbert de Vos
63′ Renato Fabrizio Tapia Cortijo
Filip Ugrinic81′
82′ Róbert Boženík
Jafar Arias
82′ Sam Larsson
Anco Jansen81′
Luciano Narsingh
Nikolai Laursen

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Feyenoordu, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.