Liga holenderska - 20. kolejka Eredivisie: Willem II Tilburg - PEC Zwolle 0-0

W meczu 20. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 26 stycznia, zespół Willemu II zremisował ze Zwolle 0-0. Mecz na Koning Willem II Stadion w Tilburg obejrzało 13 337 widzów.

20. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-01-26 14:30 | Stadion: Koning Willem II Stadion | Widzów: 13337 | Arbiter: E. Blank
Willem II Tilburg
PEC Zwolle
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania zespół Willemu II wygrał 11 razy i zanotował dziewięć porażek oraz dwa remisy.

Już w pierwszych minutach zespół Willemu II próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 28. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na murawie, jak to często zdarzało się Willemowi II w tym sezonie, pojawił się Damil Dankerlui, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Miquela Neloma. W 72. minucie Rico Strieder zastąpił Brama van Polena.

W 74. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Marios Vrousai, Paul Gladon, a na ich miejsce weszli Dries Saddiki, Vangelis Pavlidis. A trener Zwolle wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dennisa Johnsena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Lennart Thy. W 79. minucie czerwoną kartkę obejrzał Thomas Lam, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brama van Polena ze Zwolle, a w piątej minucie doliczonego czasu meczu Sebastiana Holména z drużyny przeciwnej. Minus cztery minuty później w zespole Zwolle doszło do zmiany. Vito van Crooij wszedł za Mike van Duinena.

Michael Zetterer
38′ Freek Heerkens
Sam Kersten
90′ Rasmus Sebastian Holmén
Thomas Lam79′
46′ Paddy Miquel Nelom
Yuta Nakayama
Jordens Peters
Kenneth Paal43′
28′ Pol Llonch Puyalto
Pelle Clement
74′ Driess Saddiki
Gustavo Hamer
Mike Trésor Ndayishimiye
Mustafa Saymak
Ché Nunnely
Rico Strieder72′
74′ Vangelis Pavlidis
Xavier Mous
46′ Damil Dankerlui
Rick Dekker
74′ Paul Gladon
Dean Huiberts
Elton Daniël Kabangu
Jarni Koorman
74′ Marios Vrousai
Reza Ghoochannejhad

Dennis Tørset Johnsen78′

Vito van Crooij90′

Przewaga drużyny Willemu II w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Willemu II w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.