Liga holenderska - 20. kolejka Eredivisie: Vitesse Arnhem - FC Emmen 1-1 (1-0)

26 stycznia na GelreDome w Arnhemie odbyło się spotkanie 20. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Vitesse i Emmen. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 13 265 widzów.

M. de Leeuw 58'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vitesse w 19. minucie spotkania, gdy Bryan Linssen zdobył pierwszą bramkę. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Navarone'a Foora.

W 35. minucie kartką został ukarany Matusz Bero, zawodnik Vitesse. Chwilę później trener Emmen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 36. minucie na plac gry wszedł Jafar Arias, a murawę opuścił Nikolai Laursen. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Oussamie Tannane'owi i Sergiowi Penie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vitesse.

Drugą połowę jedenastka Emmen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Toma Hiarieja wszedł Hilal Ben Moussa. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Lorenzo Burnet z zespołu gości. Była to 56. minuta meczu.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 39 minut, jednak jedenastka Emmen doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Michael de Leeuw. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 74. minucie Marko Kolar zastąpił Robberta de Vosa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Michael de Leeuw  58′
35′ Matusz Bero
Michael Steven Chacón Ibargüen
Navarone Foor
Tom Hiariej46′
45′ Oussama Tannane
Sergio Fernando Pena Flores45′
Tim Matavž
Marko Kolar74′
 19′ Bryan Linssen