Liga holenderska - 20. kolejka Eredivisie: PSV Eindhoven - Twente Enschede 1-1 (0-0)

W starciu 20. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 26 stycznia, zespół PSV zremisował z Twente 1-1 (0-0). Mecz na Philips Stadion w Eindhoven obejrzało 33 600 widzów.

20. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-01-26 16:45 | Stadion: Philips Stadion | Widzów: 33600 | Arbiter: S. Mulder
PSV Eindhoven
Twente Enschede
1
1
D. Dumfries 61'
H. Vučkič 87'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Lindon Selahi z zespołu gości. Była to 30. minuta pojedynku.

Trener PSV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Kostas Mitroglou, a murawę opuścił Sam Lammers. W 58. minucie żółtą kartką został ukarany Cody Gakpo, piłkarz PSV.

Bramkarz Twente wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Po godzinie gry bramkę zdobył Denzel Dumfries.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Javiera Espinosę z Twente, a w 64. minucie Ibrahima Afellaya z drużyny przeciwnej. W 66. minucie Javier Espinosa został zastąpiony przez Harisa Vučkiča. W następstwie utraty bramki trener Twente postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Noa Langa i na pole gry wprowadził napastnika Rafika Zekhniniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 75. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ibrahim Afellay z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 64. minucie. W 78. minucie Lindon Selahi został zmieniony przez Emila Berggreena, co miało wzmocnić drużynę Twente. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brumę na Ritsu Doana oraz Cody'ego Gakpo na Éricka Gutiérreza.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie Haris Vučkič wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Emila Berggreena.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Jorrit Hendrix z PSV. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Joël Drommel
 61′ Denzel Justus Morris Dumfries
Peet Bijen
Daniel Schwaab
Julio José Pleguezuelo Selva
Nick Viergever
Xandro Schenk
64′ 75′ Ibrahim Afellay
Giovanni Troupée
90′ Jorrit Hendrix
Javier Espinosa González63′ 66′
Mohamed Amine Ihattaren
Noa Noëll Lang66′
Pablo Paulino Rosario
Jesse Bosch
79′ Armindo Tué Na Bangna
Oriol Busquets Mas
55′ Sam Lammers
Lindon Selahi30′ 78′
58′ 82′ Cody Mathès Gakpo
Paul Verhaegh
82′ Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz
Giorgi Aburjania
Ryan Jared Thomas
Godfried Roemeratoe
79′ Ritsu Doan
Haris Vučkič66′  87′
Chukwunonso Tristan Madueke
Emil Berggreen78′
55′ Kostas Mitroglou
Keito Nakamura

Queensy Miquel Saymon Wensley

Rafik Zekhnini66′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.