Liga holenderska - 20. kolejka Eredivisie: FC Utrecht - ADO Den Haag 4-0 (1-0)

24 stycznia na Stadionie Galgenwaard odbył się pojedynek 20. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Utrechtu i Den Haaga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Utrechtu 4-0. Na stadionie zasiadło 17 319 widzów.

20. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-01-24 20:00 | Stadion: Stadion Galgenwaard | Widzów: 17319 | Arbiter: B. Nijhuis
G. Kerk 74'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Drużyna Utrechtu wygrała aż 13 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Utrechtu w 14. minucie spotkania, gdy Kristoffer Peterson zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Urby Emanuelson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Utrechtu.

Drugą połowę drużyna Den Haaga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Crysencia Summervillego wszedł Erik Falkenburg.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Utrechtu, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Sean Klaiber. Bramka padła po podaniu Simona Gustafsona.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał kartkę Tudorowi Bălucie z Den Haaga. W 68. minucie Danny Bakker zastąpił Micka van Burena. W tej samej minucie trener Utrechtu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jean-Christophe Bahebeck, a murawę opuścił Kristoffer Peterson.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gyrano Kerk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Utrechtu, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Jean-Christophe Bahebeck.

W 75. minucie w drużynie Utrechtu doszło do zmiany. Václav Černý wszedł za Gyrana Kerka.

W 84. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Sean Klaiber z Utrechtu. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomagał Simon Gustafson.

W 86. minucie Urby Emanuelson został zmieniony przez Tommy'ego St. Jagę, co miało wzmocnić jedenastkę Utrechtu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając George'a Thomasa na Aarona Meijersa. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w samej końcówce pojedynku, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Den Haaga: Shaquille Pinasowi i Samowi Stubbsowi. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Laurens Henry Cristine De Bock
 53′, 84′ Sean Klaiber
Shaquille Pinas89′
Mark van der Maarel
Sam Stubbs89′
86′ Urby Emanuelson
Lex Immers
Simon Gustafson
Danny Bakker68′
Sander van de Streek
John Goossens 90′ (k.)
 74′ 75′ Gyrano Kerk
Dion Malone
Issah Abass
George Thomas88′
 14′ 68′ Kristoffer Peterson
Crysencio Summerville46′
Fabian de Keijzer
Robert Zwinkels
Mark Pabai
Aaron Meijers88′
86′ Tommy St. Jago
Dehninio Muringen
Rida El Barjiji
Jordan Spence
68′ Jean-Christophe Bahebeck
Milan van Ewijk
75′ Václav Černý