Liga holenderska - 2. kolejka Eredivisie: VVV Venlo - FC Utrecht 1-1 (1-0)

18 września na Covebo Stadionie - De Koel - odbył się mecz 2. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Venlo i Utrechtu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Starcie obejrzało 1 435 widzów.

2. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-09-18 20:00 | Stadion: Covebo Stadion - De Koel - | Widzów: 1435 | Arbiter: R. Dieperink
VVV Venlo
FC Utrecht
1
1
G. Hupperts 8'
S. Klaiber 58'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Utrechtu wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Venlo w ósmej minucie spotkania, gdy Guus Hupperts zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Giorgos Giakoumakis.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Danny Post z Venlo. Była to 38. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Venlo.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 58. minucie wynik ustalił Sean Klaiber. Przy zdobyciu bramki asystował Mimoun Mahi.

W 68. minucie Gyrano Kerk został zastąpiony przez Daniela Arzaniego. W tej samej minucie trener Venlo postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Guusa Huppertsa wszedł Tristan Dekker, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Venlo utrzymać remis. W 77. minucie sędzia przyznał kartkę Vitowi van Crooijowi z drużyny gospodarzy.

W 79. minucie Giorgos Giakoumakis został zmieniony przez Jafara Ariasa, co miało wzmocnić zespół Venlo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mimouna Mahiego na Eljera Elię. Trener Utrechtu postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Jorisa van Overeema i na pole gry wprowadził napastnika Othmane'a Boussaida. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej czwartej minucie spotkania arbiter pokazał kartkę Eljerowi Elii, zawodnikowi Utrechtu.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Simon Gustafson
38′ Danny Post
Bart Ramselaar
 8′ 68′ Guus Hupperts
Adam Maher
79′ Giorgos Giakoumakis
Joris van Overeem81′
Josua John
Gyrano Kerk68′
77′ Vito van Crooij
Mimoun Mahi81′
Delano van Crooij
Fabian de Keijzer
Bram Verbong
Thijmen Joel Sander Nijhuis
68′ Tristan Dekker
Odysseus Velanas
79′ Jafar Arias
Othmane Boussaid81′
Yahcuroo Roemer
Eljero George Rinaldo Elia81′ 90′

Przewaga jedenastki Utrechtu w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Venlo, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Drużyna Venlo w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.