Liga holenderska - 2. kolejka Eredivisie: PSV Eindhoven - FC Emmen 2-1 (1-0)

W starciu 2. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 19 września, zespół PSV wygrał z Emmen 2-1 (1-0). Mecz na Philips Stadion w Eindhoven obejrzało 8 000 widzów.

2. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-09-19 20:00 | Stadion: Philips Stadion | Widzów: 8000 | Arbiter: M. van den Kerkhof
Y. Mvogo 83' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze PSV otworzyli wynik. W 21. minucie Chukwunonso Madueke dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki pomagał Philipp Max.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Canerowi Cavlanowi z drużyny gości. Była to 41. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu PSV.

W 61. minucie Chukwunonso Madueke zastąpił Maura Júniora. W 62. minucie w jedenastce PSV doszło do zmiany. Bruma wszedł za Mohameda Ihattarena.

Trener Emmen postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Robberta de Vosa i na pole gry wprowadził napastnika Luciana Cartego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 83. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik PSV Yvon Mvogo. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Emmen: Nikolaiemu Laursenowi w 85. i Ancowi Jansenowi w 86. minucie.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w jedenastce PSV za Codego Gakpa wszedł Maximiliano Romero, a w zespole Emmen Sergio Pena zmienił Desevia Payne'a.

Zawodnicy PSV odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej czwartej minucie spotkania wynik ustalił Maximiliano Romero.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

FC Emmen
83′ (samob.) Yvon Landry Mvogo
Keziah Veendorp
62′ Mohamed Amine Ihattaren
Michael Steven Chacón Ibargüen
Pablo Paulino Rosario
Robbert de Vos80′
Ryan Jared Thomas
Sergio Fernando Pena Flores89′
 21′ 61′ Chukwunonso Tristan Madueke
Simon Hjalmar Friedel Tibbling
Donyell Malen
Marko Kolar80′
89′ Cody Mathès Gakpo
Denis Granečný82′
61′ Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos
Luciano Carty80′
89′  90′ Maximiliano Samuel Romero
Anco Jansen80′ 86′
62′ Armindo Tué Na Bangna
Sekou Sidibe

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Emmen pokazał trzy żółte.

Drużyna PSV w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.