Liga holenderska - 2. kolejka Eredivisie: Feyenoord Rotterdam - Twente Enschede 1-1 (1-1)

W meczu 2. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 20 września, drużyna Feyenoordu zremisowała z Twente 1-1 (1-1). Mecz na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie obejrzało 13 000 widzów.

2. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-09-20 14:30 | Stadion: Stadion Feijenoord | Widzów: 13000 | Arbiter: P. Van Boekel
Feyenoord Rotterdam
Twente Enschede
1
1
S. Berghuis 29'
V. Černý 2'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Twente nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie Václav Černý dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Danilo.

Między 18. a 28. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 28. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Zawodnicy Feyenoordu nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Steven Berghuis. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 38. minucie Eric Botteghin zastąpił Barta Nieuwkoopa. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Marcosowi Senesiemu z Feyenoordu. Była to 47. minuta spotkania. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Twente doszło do zmiany. Alexander Jeremejeff wszedł za Danila.

W tej samej minucie trener Feyenoordu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Bryana Linssena. Na boisko wszedł Luciano Narsingh, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 65. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Twente: Ramiz Zerrouki, Queensy Wensley, Tyronne Ebuehi, Václav Černý, na ich miejsce weszli: Lindon Selahi, Lazaros Lamprou, Nathangelo Markelo, Thijs van Leeuwen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicolaiego Joergensena, Orkuna Kökçü zajęli: Róbert Boženík, João Teixeira. W drugiej połowie nie padły bramki.

Joël Drommel
38′ Eric Fernando Botteghin
Tyronne Ebuehi78′
Lutsharel Geertruida
Jayden Oosterwolde28′
Ridgeciano Haps
Julio José Pleguezuelo Selva
47′ Marcos Nicolás Senesi Barón
Xandro Schenk
Mark Diemers
Jesse Bosch
Leroy Fer
Godfried Roemeratoe
77′ Orkun Kökçü
Ramiz Larbi Zerrouki18′ 65′
 29′ (k.) 28′ (k.) Steven Berghuis
Václav Černý  2′ 78′
77′ Nicolai Joergensen
Danilo Pereira da Silva65′
26′ 65′ Bryan Linssen
Dario Dumić
38′ Bart Nieuwkoop
Nathangelo Alexandro Markelo78′
Wouter Burger
Kik Pierie
Jens Toornstra
Gijs Smal
77′ João Carlos Vilaça Teixeira
Lazaros Lamprou71′
77′ Róbert Boženík
Lindon Selahi65′
65′ Luciano Narsingh
Thijs van Leeuwen78′

Alexander Thomas Jeremejeff65′

Jedenastka Twente zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Feyenoordu wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.