Liga holenderska - 2. kolejka Eredivisie: Ajax Amsterdam - RKC Waalwijk 3-0 (2-0)

20 września na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie odbyło się spotkanie 2. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami AFC Ajax i Waalwijk. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AFC Ajax 3-0. Na stadionie stawiło się 11 948 widzów.

2. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-09-20 16:45 | Stadion: Johan Cruijff Arena | Widzów: 11948 | Arbiter: B. Nijhuis
L. Martínez 73'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Dušan Tadić wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC Ajax , strzelając gola w 10. minucie meczu.

Jedyną żółtą kartkę w meczu otrzymał Mohammed Kudus z drużyny gospodarzy. Była to 29. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AFC Ajax w 34. minucie spotkania, gdy Zakaria Labyad zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 61. minucie Lennerd Daneels został zastąpiony przez Syllę Sowa. W tej samej minucie w zespole Waalwijk doszło do zmiany. Morad El Haddouti wszedł za Jamesa Efmorfidisa.

W 68. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luuk Wouters osłabiając tym samym drużynę gości. W 70. minucie Zakaria Labyad został zmieniony przez Lassinę Traoré, a za Antony'ego wszedł na boisko David Neres, co miało wzmocnić zespół AFC Ajax. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Finna Stokkersa na Thierry'ego Lutondę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AFC Ajax w 73. minucie spotkania, gdy Lisandro Martínez strzelił trzeciego gola. Sytuację bramkową stworzył Dušan Tadić.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Melle Meulensteen
79′ Daley Blind
Ahmed Touba
 73′ Lisandro Martínez
Luuk Wouters68′
Noussair Mazraoui
Vurnon Anita
Perr Schuurs
Nicolas Olsak86′
 34′ 70′ Zakaria Labyad
Anas Tahiri
29′ Mohammed Kudus
James Efmorfidis61′
70′ Antony Matheus dos Santos
Finn Stokkers72′
 10′ 83′ Dušan Tadić
Lennerd Daneels61′
83′ Quincy Anton Promes
Saïd Bakari
Dominik Kotarski
Mike Grim
Maarten Stekelenburg
Etienne Vaessen
79′ Sergiño Gianni Dest
Hans Jorge Mulder86′
83′ Dirk Jan Klaas Huntelaar
Vitalie Damaşcan
70′ David Neres Campos
Morad El Haddouti61′
83′ Noa Noëll Lang
Sylla Sow61′
70′ Lassina Chamste Soudine Franck Traoré

Drużyna AFC Ajax była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zespół AFC Ajax w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.