Liga holenderska - 19. kolejka Eredivisie: VVV Venlo - PSV Eindhoven 1-1 (0-0)

19 stycznia na Covebo Stadionie - De Koel - odbyło się starcie 19. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Venlo i PSV. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 7 059 widzów.

19 stycznia  na Covebo Stadionie - De Koel - odbyło się starcie  19. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Venlo  i PSV. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 7 059 widzów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 21. minucie Evert Linthorst został zmieniony przez Simona Janssena.

W 62. minucie w zespole PSV doszło do zmiany. Jorrit Hendrix wszedł za Cody'ego Gakpo.

Tymczasem piłkarze Venlo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 68. minucie Johnatan Opoku dał prowadzenie swojej jedenastce z karnego.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie PSV doszło do zmiany. Chukwunonso Madueke wszedł za Brumę. Niedługo później trener Venlo postanowił wzmocnić linię napadu i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Jerome'a Sinclaira. Na boisko wszedł Haji Wright, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Denzel Dumfries. Asystę zanotował Ryan Thomas.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy wymieniła dwóch zawodników. Zespół PSV w drugiej połowie również dokonał dwóch zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna Venlo zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie RKC Waalwijk. Natomiast 26 stycznia Twente Enschede zagra z drużyną PSV na jej terenie.