Liga holenderska - 19. kolejka Eredivisie: Feyenoord Rotterdam - SC Heerenveen 3-1 (3-1)

W meczu 19. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 18 stycznia, drużyna Feyenoordu wygrała z Heerenveenem 3-1 (3-1). Mecz na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie obejrzało 46 000 widzów.

19. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-01-18 19:45 | Stadion: Stadion Feijenoord | Widzów: 46000 | Arbiter: S. Mulder
J. Veerman 31'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Feyenoordu w dziewiątej minucie spotkania, gdy Luis Sinisterra strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Steven Berghuis.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Feyenoordu, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Nicolai Joergensen. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jens Toornstra.

W 20. minucie arbiter przyznał kartkę Ericowi Botteghinowi z drużyny gospodarzy.

W 26. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nicolai Joergensen z Feyenoordu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Orkun Kökçü.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wynik ustalił Joey Veerman.

Między 34. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Feyenoordu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Sam Larsson, a murawę opuścił Luis Sinisterra. W 66. minucie za Chiderę Ejukego wszedł Alen Halilović.

W 80. minucie Rodney Kongolo został zmieniony przez Ramiego Hajala, a za Jordego Bruijna wszedł na boisko Runar Espejord, co miało wzmocnić zespół Heerenveenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Orkuna Kökçü na Renata Tapię. W drugiej połowie nie padły bramki.

Warner Hahn
20′ Eric Fernando Botteghin
Lucas Woudenberg
42′ Leroy Fer
Jordy Bruijn80′
90′ Orkun Kökçü
Hicham Faik
Jens Toornstra
Rodney Nkele Kongolo44′ 80′
Steven Berghuis
Joey Veerman  31′
 17′, 26′ Nicolai Joergensen
Mitchell van Bergen
 9′ 64′ Luis Fernando Sinisterra Lucumí
Rami Hajal80′
90′ Renato Fabrizio Tapia Cortijo
Alen Halilović66′
64′ Sam Larsson
Runar Espejord80′

Rein Smit

Arjen van der Heide

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Heerenveenu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.