Liga holenderska - 18. kolejka Eredivisie: Vitesse Arnhem - VVV Venlo 3-0 (2-0)

22 grudnia na GelreDome w Arnhemie odbyło się starcie 18. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Vitesse i Venlo. Mecz zakończył się zwycięstwem Vitesse 3-0. Na stadionie stawiło się 13 454 widzów.

B. Linssen 71'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków drużyna Venlo wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo 10 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Vitesse zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Venlo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie sędzia ukarał kartką Everta Linthorsta, piłkarza gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Riechedly Bazoer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitesse, zdobywając bramkę w 27. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Navarone'a Foora.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vitesse w 30. minucie spotkania, gdy Tim Matavž strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Danilho Doekhi.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę otrzymał Matusz Bero z jedenastki gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Christianowi Kumowi, zawodnikowi Venlo. Po chwili trener Venlo postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Everta Linthorsta. Na boisko wszedł Simon Jansson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Elia Soriano zastąpił Hajego Wrighta.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitesse w 71. minucie spotkania, gdy Bryan Linssen zdobył trzecią bramkę. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Riechedly Bazoer.

W 75. minucie Navarone Foor został zmieniony przez Patricka Vroegha, co miało wzmocnić zespół Vitesse. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jerome'a Sinclaira na Johna Yeboaha. A kibice Vitesse nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thomasa Buitinka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Nouha Dicko. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Vitesse doszło do zmiany. Yassin Oukili wszedł za Riechedlego Bazoera.

W 89. minucie arbiter przyznał kartkę Thomasowi Buitinkowi z Vitesse. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Nils Röseler
 27′ 86′ Riechedly Bazoer
Johnatan Opoku Agyemang
31′ Matusz Bero
Evert Linthorst24′ 61′
75′ Navarone Foor
Danny Post
82′ Nouha Dicko
Peter van Ooijen
 30′ Tim Matavž
Elia Soriano61′
 71′ Bryan Linssen
Steffen Schäfer
86′ Yassin Oukili
Samuel Benjamin Elias Scheimann
75′ Patrick Vroegh
Damian van Bruggen
82′ 89′ Thomas Buitink