Liga holenderska - 18. kolejka Eredivisie: PSV Eindhoven - PEC Zwolle 4-1 (2-1)

21 grudnia na Philips Stadion w Eindhoven odbył się mecz 18. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami PSV i Zwolle. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PSV 4-1. Na stadionie zasiadło 33 000 widzów.

18. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-21 19:45 | Stadion: Philips Stadion | Widzów: 33000 | Arbiter: J. Manschot
M. Saymak 12'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Rick Dekker, piłkarz gości.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Mustafa Saymak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zwolle, strzelając gola w 12. minucie starcia.

Zespół PSV nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 18. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jorrit Hendrix. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Steven Bergwijn.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PSV w 26. minucie spotkania, gdy Mohammed Ihattaren strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Steven Bergwijn.

W 43. minucie kartkę dostał Vito van Crooij z Zwolle. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna PSV rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jorrita Hendriksa wszedł Bruma. A kibice Zwolle nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dennisa Johnsena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Rick Dekker.

Jedenastka Zwolle ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Bruma.

W 60. minucie arbiter ukarał kartką Nicka Viergevera, piłkarza PSV. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole PSV doszło do zmiany. Ibrahim Afellay wszedł za Ritsu Doana. W 68. minucie kartkę obejrzał Kenneth Paal z drużyny gości.

W 71. minucie Mustafa Saymak zastąpił Sama Kerstena. W tej samej minucie w jedenastce Zwolle doszło do zmiany. Mike van Duinen wszedł za Deana Huibertsa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Cody Gakpo. Asystę przy golu zanotował Daniel Schwaab.

W 83. minucie w zespole PSV doszło do zmiany. Gaston Pereiro wszedł za Mohammeda Ihattarena. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Lennart Thy, zawodnik gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Kenneth Paal68′
60′ Nick Viergever
Sai van Wermeskerken
 18′ 46′ Jorrit Hendrix
Mustafa Saymak  12′ 71′
 26′ 83′ Mohamed Amine Ihattaren
Pelle Clement
Pablo Paulino Rosario
Rick Dekker8′ 46′
67′ Ritsu Doan
Dean Huiberts71′
Steven Bergwijn
Lennart Thy85′
 72′ Cody Mathès Gakpo
Yuta Nakayama
67′ Ibrahim Afellay
Etiënne Reijnen
83′ Gaston Pereiro
Thomas Bruns
Chukwunonso Tristan Madueke
Reza Ghoochannejhad
46′  51′ Armindo Tué Na Bangna
Dennis Tørset Johnsen46′

Mike van Duinen71′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Zwolle przyznał cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.