Liga holenderska - 18. kolejka Eredivisie: FC Groningen - FC Emmen 2-0 (0-0)

W starciu 18. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 22 grudnia, zespół Groningen wygrał z Emmen 2-0 (0-0). Mecz na Hitachi Capital Mobility Stadium obejrzało 20 136 widzów.

18. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-22 14:30 | Stadion: Hitachi Capital Mobility Stadium | Widzów: 20136 | Arbiter: D. Makkelie
FC Groningen
FC Emmen
2
0
K. Sierhuis 47',72'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków drużyna Emmen wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Emmen: Michaëlowi Heylenowi w 8. i Tomowi Hiariejowi w 19. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Groningen w 47. minucie spotkania, gdy Kaj Sierhuis strzelił pierwszego gola. W 56. minucie Marko Kolar został zastąpiony przez Jafara Ariasa.

Zespół Emmen ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy Kaj Sierhuis po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Asystę przy golu zaliczył Ajdin Hrustic.

Chwilę później trener Emmen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Toma Hiarieja. Na boisko wszedł Filip Ugrinic, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie żółtą kartkę otrzymał Joel Asoro z Groningen. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Groningen doszło do zmiany. Romano Postema wszedł za Kaja Sierhuisa.

Chwilę później trener Groningen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Charlison Benschop, a murawę opuścił Ajdin Hrustic. W 88. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Michaël Heylen, osłabiając drużynę Emmen. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w ósmej minucie. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia, w zespole Emmen za Sergia Peny wszedł Robbert de Vos, a w drużynie Groningen Daniël van Kaam zmienił Ko Itakurę.

Minutę później arbiter ukarał żółtą kartką Michaela Chacóna, piłkarza gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Keziah Veendorp
83′ Ajdin Hrustic
Michael Steven Chacón Ibargüen90′
Azor Matusiwa
Michael de Leeuw
90′ Daniël van Kaam
Tom Hiariej19′ 73′
 47′, 72′ 79′ Kaj Sierhuis
Sergio Fernando Pena Flores90′
78′ Joel Asoro
Ferhat Görgülü
90′ Ko Itakura
Luciano Slagveer
83′ Charlison Girigorio Benschop

79′ Romano Postema

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Emmen, a piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.