Liga holenderska - 17. kolejka Eredivisie: Twente Enschede - Vitesse Arnhem 0-3 (0-0)

14 grudnia na De Grolsch Veste w Enschede odbyło się starcie 17. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Twente i Vitesse. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vitesse 3-0. Pojedynek obejrzało 26 500 widzów.

17. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-14 20:45 | Stadion: De Grolsch Veste | Widzów: 26500 | Arbiter: A. Lindhout
Twente Enschede
Vitesse Arnhem
0
3
B. Linssen 51',72'
N. Dicko 61'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 53 mecze zespół Twente wygrał 20 razy i zanotował 18 porażek oraz 15 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Keita Nakamurę z Twente, a w 34. minucie Maksa Clarka z drużyny przeciwnej.

W 39. minucie za Keita Nakamurę wszedł Rafik Zekhnini. W 42. minucie w zespole Twente doszło do zmiany. Peet Bijen wszedł za Xandra Schenka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vitesse w 51. minucie spotkania, gdy Bryan Linssen zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Keisuke'owi Hondzie z zespołu gości. Była to 56. minuta pojedynku.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Vitesse, strzelając kolejnego gola. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Nouha Dicko. Sytuację bramkową stworzył Tim Matavž.

Po chwili trener Vitesse postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Nouhę Dickę. Na boisko wszedł Oussama Tannane, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 72. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Bryan Linssen z Vitesse. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Tim Matavž.

Trener Twente wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emila Berggreena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Haris Vučkič. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Max Oliver Clark34′
42′ Xandro Schenk
Danilho Raimundo Doekhi
Calvin Verdonk
Julian Lelieveld
75′ Haris Vučkič
Tim Matavž81′
27′ 39′ Keito Nakamura
Bryan Linssen  51′, 72′
Jeffrey de Lange
Bilal Bayazit
Ennio van der Gouw
Konstantinos Lamprou
42′ Peet Bijen
Thomas Buitink81′
75′ Emil Berggreen
Oussama Darfalou
Queensy Miquel Saymon Wensley
Jay-Roy Grot
39′ Rafik Zekhnini
Oussama Tannane68′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.