Liga holenderska - 17. kolejka Eredivisie: Heracles Almelo - FC Utrecht 1-3 (1-0)

W pojedynku 17. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 15 grudnia, jedenastka Heraclesu przegrała z Utrechtem 1-3 (1-0). Mecz na Stadionie Erve Asito w Almelo obejrzało 10 200 widzów.

17. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-15 16:45 | Stadion: Stadion Erve Asito | Widzów: 10200 | Arbiter: S. Gözübüyük
G. Kerk 70'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze drużyna Utrechtu wygrała 12 razy i zanotowała osiem porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mark van der Maarel z drużyny gości. Była to 12. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Heraclesu w 40. minucie spotkania, gdy Orestis Kiomourtzoglou zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Mauro Júnior.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Heraclesu.

Zespół Utrechtu wyrównał wynik meczu. W 52. minucie gola wyrównującego strzelił Bart Ramselaar. Asystę zaliczył Sean Klaiber.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Tim Breukers, zawodnik gospodarzy. W 69. minucie za Jeana-Christophe'a Bahebecka wszedł Sander van de Streek.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Utrechtu przyniosły efekt bramkowy. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Gyrano Kerk. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Lennartowi Czyborze z Heraclesu. W tej samej minucie trener Utrechtu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Urby Emanuelson, a murawę opuścił Simon Gustafson. W następstwie utraty gola trener Heraclesu postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Alexandra Merkela i na pole gry wprowadził napastnika Adriana Szökego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 87. minucie w drużynie Utrechtu doszło do zmiany. Giovanni Troupée wszedł za Gyrana Kerka.

W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Bart Ramselaar z Utrechtu. Asystę przy golu zanotował Urby Emanuelson.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Maarten Paes
68′ Tim Breukers
Justin Hoogma
80′ Lennart Czyborra
Simon Gustafson80′
 40′ Orestis Kiomourtzoglou
Adam Maher
80′ Alexander Merkel
Issah Abass
80′ Adrián Szőke
Václav Černý

Patrick Joosten

Simon Makienok Christoffersen

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Heraclesu, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Zespół Heraclesu w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.