Liga holenderska - 17. kolejka Eredivisie: Fortuna Sittard - RKC Waalwijk 3-2 (2-2)

W meczu 17. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 14 grudnia, drużyna Fortuny zwyciężyła z Waalwijk 3-2 (2-2). Mecz na Fortuna Sittard Stadion w Sittard obejrzało 8 391 widzów.

17. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-14 19:45 | Stadion: Fortuna Sittard Stadion | Widzów: 8391 | Arbiter: J. Kamphuis
C. Leemans 31'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 starć drużyna Waalwijk wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Hans Mulder. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Clint Leemans.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 13. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mark Diemers. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Martin Angha-Lötscher.

Po kwadransie gry żółtą kartką został ukarany Hans Mulder, piłkarz gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Waalwijk przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie Clint Leemans dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Darrena Maatsena.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Fortuna: Markowi Diemersowi w 39. i Martinowi Andze-Lötscherowi w 42. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 45. minucie wyrównującego gola dla zawodników Fortuny strzelił Vitalie Damaşcan. Asystę przy bramce zanotował Amadou Ciss.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Trener Fortuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Álex Carbonell, a murawę opuścił Tesfaldet Tekie. W 56. minucie żółtą kartkę dostał Felix Passlack z Fortuny.

W 58. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Vitalie Damaşcan z Fortuny. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Amadou Ciss.

W 72. minucie Sylla Sow zastąpił Lennerda Daneelsa. Między 76. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Waalwijk i jedną drużynie przeciwnej. W 77. minucie w drużynie Fortuny doszło do zmiany. Bassala Sambou wszedł za Vitaliego Damaşcana.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Darren Maatsen osłabiając tym samym zespół gości. W 85. minucie w drużynie Waalwijk doszło do zmiany. Ingo van Weert wszedł za Saïda Bakariego. Kibice Waalwijk nie mogli już doczekać się wprowadzenia Anasa Tahiriego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Daan Rienstra.

W doliczonym czasie gry w zespole Fortuny doszło do zmiany. Wessel Dammers wszedł za Amadou Cissa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Etienne Vaessen81′
42′ Martin Angha-Lötscher
Hans Jorge Mulder  8′ 15′
56′ Felix Passlack
Daan Rienstra89′
90′ Amadou Ciss
Stijn Spierings82′
 13′ 39′ Mark Diemers
Darren Maatsen83′
Jorrit Smeets
Mario Amare Bilate
46′ Tesfaldet Tekie
Sylla Sow72′
 45′, 58′ 77′ Vitalie Damaşcan
Juriën Godfried Juan Gaari
90′ Wessel Dammers
Melle Meulensteen
Michael Gonçalves Pinto
Lars Nieuwpoort
Cian Harries
Ingo van Weert85′
46′ 76′ Alejandro Carbonell Vallés
Anas Tahiri89′
Nassim El Ablak
Lennerd Daneels72′
Adnan Ugur

Rasmus Ilmari Karjalainen

77′ Bassala Sambou

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Fortuny w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.