Liga holenderska - 17. kolejka Eredivisie: FC Emmen - Sparta Rotterdam 2-0 (2-0)

W meczu 17. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 15 grudnia, jedenastka Emmen wygrała ze Spartą 2-0 (2-0). Mecz na De Oude Meerdijk obejrzało 8 145 widzów.

17. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-15 12:15 | Stadion: De Oude Meerdijk | Widzów: 8145 | Arbiter: E. van de Graaf
FC Emmen
Sparta Rotterdam
2
0
S. Peña 18'
M. de Leeuw 29'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Emmen w 18. minucie spotkania, gdy Sergio Pena strzelił z karnego pierwszego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Emmen w 29. minucie spotkania, gdy Michael de Leeuw zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Keziahowi Veendorpowi z Emmen. Była to 37. minuta pojedynku. W 38. minucie Mohamed Rayhi zastąpił Deroya Duarte'a. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Sparty postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Laros Duarte, a murawę opuścił Abdoulrahmane Harroui. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sparta: Adilowi Auassarowi w 50. i Halilowi Dervişoğlu w 86. minucie.

W 72. minucie Lassana Faye został zmieniony przez Joëla Piroego, co miało wzmocnić zespół Sparty. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Kolara na Robberta de Vosa w 87. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Jurgen Mattheij
37′ Keziah Veendorp
Bart Vriends
Michael Steven Chacón Ibargüen
Adil Auassar50′
 29′ (k.) Michael de Leeuw
Abdoulrahmane Harroui46′
Tom Hiariej
Bryan George Jeffrey Smeets
 18′ (k.) Sergio Fernando Pena Flores
Ragnar Ache
87′ Marko Kolar
Deroy Duarte38′
87′ Robbert de Vos

Luciano Slagveer

Jedenastka Emmen zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Zespół Sparty zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Emmen w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.