Liga holenderska - 17. kolejka Eredivisie: ADO Den Haag - FC Groningen 1-1 (1-1)

14 grudnia na Cars Jeans Stadion odbyło się spotkanie 17. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Den Haaga i Groningen. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 11 049 widzów.

17. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-14 18:30 | Stadion: Cars Jeans Stadion | Widzów: 11049 | Arbiter: J. Kooij
ADO Den Haag
FC Groningen
1
1
T. Necid 42'
G. Gudmundsson 20'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Zespół Groningen wygrał aż 23 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko 12.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie żółtą kartkę dostał Dion Malone z zespołu gospodarzy.

W tym czasie zawodnicy Groningen nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie Gabriel Gudmundsson dał prowadzenie swojej drużynie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Groningen: Samirowi Memiševiciowi w 36. i Deyovaisiowi Zeefuikowi w 42. minucie.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie wynik ustalił Tomasz Necid. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Tom Beugelsdijk.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Deyovaisio Zeefuik z Groningen i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 42. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Tomowi Beugelsdijkowi z Den Haaga. Była to 52. minuta spotkania. W 60. minucie za Milana van Ewijka wszedł Elson Hooi.

Niedługo później trener Groningen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Mohamed El Hankouri, a murawę opuścił Gabriel Gudmundsson. A trener Den Haaga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thoma Hayego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić John Goossens. W doliczonym czasie gry w drużynie Groningen doszło do zmiany. Ko Itakura wszedł za Ramona Lundqvista.

Tom Beugelsdijk z Den Haaga w trzeciej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 52. minucie.

Sergio Padt
52′ 90′ Tom Beugelsdijk
Samir Memišević36′
Aaron Meijers
Mike te Wierik
Shaquille Pinas
Django Warmerdam
60′ Milan van Ewijk
Deyovaisio Zeefuik42′ 45′
Danny Bakker
Ajdin Hrustic
86′ John Goossens
Ramon Pascal Lundqvist90′
Lex Immers
Azor Matusiwa
17′ Dion Malone
Joel Asoro
Erik Falkenburg
Kaj Sierhuis
 42′ Tomasz Necid
Nicklas Strunck Jakobsen
86′ Thom Jan Marinus Haye
Bart van Hintum
Lorenzo van Kleef
Ahmed El Messaoudi
Killian van Mil
Sam Francis Schreck
60′ Elson Hooi
Daniël van Kaam
Crysencio Summerville
Charlison Girigorio Benschop

Mohamed El Hankouri74′

Romano Postema

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki oraz jednej czerwonej.

Zespół Den Haaga w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Drużyna gości w drugiej połowie także dokonała dwóch zmian.