Liga holenderska - 16. kolejka Eredivisie: VVV Venlo - FC Emmen 2-0 (1-0)

W meczu 16. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 7 grudnia, drużyna Venlo zwyciężyła z Emmen 2-0 (1-0). Mecz na Covebo Stadionie - De Koel - obejrzało 6 580 widzów.

16. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-07 19:45 | Stadion: Covebo Stadion - De Koel - | Widzów: 6580 | Arbiter: C. Bax
VVV Venlo
FC Emmen
2
0
J. Opoku 7'
P. van Ooijen 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 starcia drużyna Venlo wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Johnatan Opoku. Sytuację bramkową stworzył Tobias Pachonik.

W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nilsa Röselera, piłkarza Venlo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Venlo.

Trener Emmen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jafara Ariasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Marko Kolar. W 59. minucie żółtą kartkę dostał Danny Post z zespołu gospodarzy.

W 67. minucie za Johnatana Opoku wszedł John Yeboah. W 71. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lorenzo Burnet osłabiając tym samym drużynę Emmen. W 78. minucie Tom Hiariej został zmieniony przez Robberta de Vosa, a za Michaela Chacóna wszedł na boisko Filip Ugrinic, co miało wzmocnić zespół Emmen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jerome'a Sinclaira na Richarda Neudeckera.

W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Thorstena Kirschbauma z Venlo, a w 88. minucie Robberta de Vosa z drużyny przeciwnej.

Dopiero pod koniec meczu Peter van Ooijen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Venlo, strzelając kolejnego gola w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Richard Neudecker.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

FC Emmen
80′ Thorsten Kirschbaum
Michaël Heylen
42′ Nils Röseler
Keziah Veendorp
 7′ 67′ Johnatan Opoku Agyemang
Michael Steven Chacón Ibargüen85′
Evert Linthorst
Michael de Leeuw
59′ Danny Post
Tom Hiariej78′
 90′ Peter van Ooijen
Sergio Fernando Pena Flores
Haji Wright
Marko Kolar46′
85′ Jerome Sinclair
Freddy Quispel
85′ Richard Neudecker
Luciano Slagveer
67′ John Yeboah Zamora

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Venlo pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Emmen w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.