Liga holenderska - 16. kolejka Eredivisie: Sparta Rotterdam - Heracles Almelo 0-0

W spotkaniu 16. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 8 grudnia, drużyna Sparty zremisowała z Heraclesem 0-0. Mecz na Sparta-Stadionie Het Kasteel w Rotterdamie obejrzało 9 934 widzów.

16. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-08 16:45 | Stadion: Sparta-Stadion Het Kasteel | Widzów: 9934 | Arbiter: R. Martens
Sparta Rotterdam
Heracles Almelo
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki drużyna Heraclesu wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jurgena Mattheija ze Sparty, a w 25. minucie Orestisa Kiomourtzoglou z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Mohammedowi Osmanowi, piłkarzowi gości. Chwilę później trener Sparty postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Deroy Duarte, a murawę opuścił Abdoulrahmane Harroui.

W 64. minucie za Mohameda Rayhiego wszedł Laros Duarte. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Sparty doszło do zmiany. Joël Piroe wszedł za Halila Dervişoğlu. W 82. minucie żółtą kartkę dostał Deroy Duarte z zespołu gospodarzy.

Chwilę później trener Heraclesu postanowił wzmocnić linię napadu i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Dabneya dos Santosa. Na boisko wszedł Joey Konings, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W samej końcówce meczu w drużynie Heraclesu doszło do zmiany. Teun Bijleveld wszedł za Maura Júniora. W 90. minucie czerwoną kartkę obejrzał Joey Konings, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie starcia, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Robinowi Pröpperowi i Lassanie Fayemu.

Tim Breukers
90′ Lassana Faye
Lennart Czyborra
22′ Jurgen Mattheij
Mats Knoester
Bart Vriends
Robin Pröpper90′
Adil Auassar
Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos89′
59′ Abdoulrahmane Harroui
Orestis Kiomourtzoglou25′
Bryan George Jeffrey Smeets
Alexander Merkel
Ragnar Ache
Mohammed Osman55′
77′ Halil İbrahim Dervişoğlu
Cyriel Dessers
64′ Mohamed Rayhi
Maximilian Rossmann
59′ 82′ Deroy Duarte
Dario Van den Buijs
64′ Laros Duarte
Teun Bijleveld89′
Dante Rigo
Sebastian Jakubiak
77′ Joël Mohammed Ramzan Piroe
Joey Konings85′ 90′
Lars Veldwijk
Adrián Szőke

Jeśli zespół Heraclesu nie wykorzystał 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gości otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Sparty w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.