Liga holenderska - 16. kolejka Eredivisie: PSV Eindhoven - Fortuna Sittard 5-0 (3-0)

W pojedynku 16. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 7 grudnia, zespół PSV wysoko wygrał z Fortuną 5-0 (3-0). Mecz na Philips Stadion w Eindhoven obejrzało 33 300 widzów.

16. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-07 19:45 | Stadion: Philips Stadion | Widzów: 33300 | Arbiter: A. Lindhout
C. Gakpo 84'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Ritsu Doan. W zdobyciu bramki pomógł Steven Bergwijn.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Clint Essers z jedenastki gości. Była to 13. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV w 26. minucie spotkania, gdy Donyell Malen zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Michal Sadílek.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV w 42. minucie spotkania, gdy Steven Bergwijn strzelił z karnego trzeciego gola.

Drugą połowę drużyna Fortuny rozpoczęła w zmienionym składzie, za Clinta Essersa, Feliksa Passlacka weszli Álex Carbonell, Bassala Sambou. Także jedenastka PSV wyszła w zmienionym składzie, za Pabla Rosaria wszedł Érick Gutiérrez. W 52. minucie arbiter przyznał kartkę Martinowi Andze-Lötscherowi z Fortuny.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PSV w 52. minucie spotkania, gdy Mohammed Ihattaren zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. W 56. minucie Steven Bergwijn został zastąpiony przez Cody'ego Gakpo.

W 74. minucie Grégoire Amiot został zmieniony przez Wessela Dammersa, co miało wzmocnić zespół Fortuny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denzela Dumfriesa na Ibrahima Afellaya. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Fortuna: George'owi Coksowi w 76. i Branislavowi Ninajowi w 79. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na sześć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Cody Gakpo. Asystę przy golu zaliczył Donyell Malen.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-0.

Alexei Koşelev
82′ Denzel Justus Morris Dumfries
Grégoire Amiot74′
Daniel Schwaab
Martin Angha-Lötscher52′
Nick Viergever
George Cox76′
 52′ (k.) Mohamed Amine Ihattaren
Clint Essers13′ 46′
46′ Pablo Paulino Rosario
Branislav Ninaj79′
Michal Sadílek
Felix Passlack46′
Ryan Jared Thomas
Mark Diemers
 8′ Ritsu Doan
Jorrit Smeets
 26′ Donyell Malen
Tesfaldet Tekie
 42′ (k.) 56′ Steven Bergwijn
Nassim El Ablak
82′ Ibrahim Afellay
Adnan Ugur
46′ Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz
Jacky Donkor
Gaston Pereiro
Rasmus Ilmari Karjalainen
56′  84′ Cody Mathès Gakpo
Bassala Sambou46′
Kostas Mitroglou

Armindo Tué Na Bangna

Drużyna PSV była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał piłkarzy PSV żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery żółte.