Liga holenderska - 16. kolejka Eredivisie: FC Groningen - FC Utrecht 0-1 (0-0)

W starciu 16. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 8 grudnia, zespół Groningen przegrał z Utrechtem 0-1 (0-0). Mecz na Hitachi Capital Mobility Stadium obejrzało 18 741 widzów.

16. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-08 14:30 | Stadion: Hitachi Capital Mobility Stadium | Widzów: 18741 | Arbiter: K. Blom
FC Groningen
FC Utrecht
0
1
B. Ramselaar 81'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 60 meczów jedenastka Utrechtu wygrała 26 razy i zanotowała 18 porażek oraz 16 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Groningen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gabriel Gudmundsson, a murawę opuścił Ahmed El Messaoudi. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Utrechtu doszło do zmiany. Bart Ramselaar wszedł za Václava Černego.

W 70. minucie Kaj Sierhuis zastąpił Charlisona Benschopa. W 76. minucie sędzia pokazał kartkę Ajdinowi Hrusticowi, piłkarzowi Groningen. Kibice Utrechtu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeana-Christophe'a Bahebecka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sander van de Streek. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w zespole Groningen doszło do zmiany. Mohamed El Hankouri wszedł za Ramona Lundqvista.

Jedyną bramkę meczu dla Utrechtu zdobył Bart Ramselaar w 81. minucie. Asystę zaliczył Gyrano Kerk.

W 88. minucie w jedenastce Utrechtu doszło do zmiany. Giovanni Troupée wszedł za Gyrana Kerka. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Azora Matusiwa z Groningen, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Jorisa van Overeema z drużyny przeciwnej.

Mark van der Maarel
46′ Ahmed El Messaoudi
Sander van de Streek78′
76′ Ajdin Hrustic
Simon Gustafson
80′ Ramon Pascal Lundqvist
Adam Maher
89′ Azor Matusiwa
Joris van Overeem90′
70′ Kaj Sierhuis
Issah Abass
70′ Charlison Girigorio Benschop
Jean-Christophe Bahebeck78′
80′ Mohamed El Hankouri
Patrick Joosten
46′ Gabriel Gudmundsson
Simon Makienok Christoffersen
Romano Postema

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.