Liga holenderska - 16. kolejka Eredivisie: ADO Den Haag - Twente Enschede 0-0

W pojedynku 16. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 7 grudnia, jedenastka Den Haaga zremisowała z Twente 0-0. Mecz na Cars Jeans Stadion obejrzało 11 439 widzów.

16. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-07 18:30 | Stadion: Cars Jeans Stadion | Widzów: 11439 | Arbiter: S. Mulder
ADO Den Haag
Twente Enschede
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Twente wygrała aż 17 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko osiem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Wout Brama z zespołu gości. Była to 28. minuta starcia.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 52. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Dionowi Malone'owi i Calvinowi Verdonkowi. W 67. minucie za Paula Verhaegha wszedł Julio Pleguezuelo.

A trener Twente wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emila Berggreena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Haris Vučkič. W 81. minucie w jedenastce Twente doszło do zmiany. Queensy Menig wszedł za Keita Nakamurę. Trener Den Haaga postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Erika Falkenburga i na pole gry wprowadził napastnika Elsona Hooiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością.

W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Michiel Kramer, zawodnik Den Haaga.

Haris Vučkič74′
73′ John Goossens
Wout Brama28′
Lex Immers
Oriol Busquets Mas
52′ Dion Malone
Godfried Roemeratoe
Crysencio Summerville
Lindon Selahi
72′ Tomasz Necid
Aitor Cantalapiedra Fernández
84′ Erik Falkenburg
Julio José Pleguezuelo Selva67′
73′ Danny Bakker
Rafik Zekhnini
84′ Elson Hooi

72′ 90′ Michiel Kramer

Bilal Ould-Chikh

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.