Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie: Willem II Tilburg - Sparta Rotterdam 4-0 (3-0)

30 listopada na Koning Willem II Stadion w Tilburg odbyło się spotkanie 15. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Willemu II i Sparty. Mecz zakończył się zwycięstwem Willemu II 4-0. Na stadionie stawiło się 14 250 widzów.

15. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-11-30 18:30 | Stadion: Koning Willem II Stadion | Widzów: 14250 | Arbiter: S. Mulder
M. Köhlert 59'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Zespół Willemu II wygrał aż 19 razy, zremisował 10, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach starcia bramkę zdobył Ché Nunnely. Asystę zaliczył Mike Ndayishimiye.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Willemu II, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mike Ndayishimiye. Asystę przy bramce zanotował Ché Nunnely.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Willemu II w 36. minucie spotkania, gdy Freek Heerkens strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Jordensa Petersa.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Adilowi Auassarowi, piłkarzowi Sparty.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mats Köhlert wywołał eksplozję radości wśród kibiców Willemu II, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie meczu. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Ché Nunnely.

W 63. minucie za Larsa Veldwijka wszedł Halil Dervişoğlu. Chwilę później trener Sparty postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Adila Auassara. Na boisko wszedł Laros Duarte, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie Mats Köhlert został zmieniony przez Mariosa Vrousaiego, a za Ché Nunnelego wszedł na boisko Damil Dankerlui, co miało wzmocnić zespół Willemu II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bryana Smeetsa na Dante'a Rigo.

Po chwili trener Willemu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Paul Gladon, a murawę opuścił Vangelis Pavlidis. W 87. minucie kartkę dostał Abdoulrahmane Harroui z drużyny gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Ariel Harush
 36′ Freek Heerkens
Abdoulrahmane Harroui87′
 24′ Mike Trésor Ndayishimiye
Bryan George Jeffrey Smeets79′
 5′ 79′ Ché Nunnely
Ragnar Ache
86′ Vangelis Pavlidis
Lars Veldwijk63′
 59′ 78′ Mats Köhlert
Mohamed Rayhi
Georgios Strezos
Tim Coremans
Michael Cornelis Woud
Michael Fabrie
79′ Damil Dankerlui
Halil İbrahim Dervişoğlu63′
86′ Paul Gladon
Joël Mohammed Ramzan Piroe
Elton Daniël Kabangu

78′ Marios Vrousai

Zespół Sparty zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Sparty pokazał dwie żółte.