Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie: SC Heerenveen - Vitesse Arnhem 3-2 (1-2)

W pojedynku 15. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 29 listopada, drużyna Heerenveenu zwyciężyła z Vitesse 3-2 (1-2). Mecz na Abe Lenstra Stadion obejrzało 17 883 widzów.

15. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-11-29 20:00 | Stadion: Abe Lenstra Stadion | Widzów: 17883 | Arbiter: D. Makkelie
B. Linssen 21'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 55 spotkań jedenastka Heerenveenu wygrała 18 razy i zanotowała 15 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Vitesse nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Tim Matavž. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Navarone Foor.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Vitesse, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie wynik na 0-2 podwyższył Bryan Linssen. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Remko Pasveer. W 42. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Hicham Faik.

W 59. minucie Jordy Bruijn zastąpił Rodneya Kongolo. Trener Heerenveenu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Alena Halilovicia i na pole gry wprowadził napastnika Andersa Dreyera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Po godzinie gry kartkę otrzymał Max Clark z drużyny gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Heerenveenu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie Mitchell van Bergen wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Sven Botman.

W 65. minucie arbiter ukarał kartką Ibrahima Dreševicia, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Heerenveenu w 69. minucie spotkania, gdy Jens Odgaard strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Anders Dreyer.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Vitesse doszło do zmiany. Nouha Dicko wszedł za Riechedlego Bazoera. W tej samej minucie trener Vitesse postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Thomas Buitink, a murawę opuścił Navarone Foor. W 86. minucie Julian Lelieveld został zmieniony przez Jaya-Roya Grota, co miało wzmocnić jedenastkę Vitesse. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joeya Veermana na Daniela Hoegha.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sherela Floranusa z Heerenveenu, a w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku Keisuke'a Hondę z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-2.

Max Oliver Clark61′
65′ Ibrahim Dresevic
Danilho Raimundo Doekhi
87′ Sherel Floranus
Julian Lelieveld86′
Ricardo van Rhijn
Armando Obispo
59′ Jordy Bruijn
Riechedly Bazoer71′
 42′ (k.) Hicham Faik
Matusz Bero
59′ Alen Halilović
Navarone Foor71′
88′ Joey Veerman
Keisuke Honda90′
 63′ Mitchell van Bergen
Tim Matavž  8′
 69′ Jens Odgaard
Bryan Linssen  21′
Filip Bednarek
Bilal Bayazit
Trevor Doornbusch
Konstantinos Lamprou
88′ Daniel Hoegh
Oussama Darfalou
59′ Rodney Nkele Kongolo
Nouha Dicko71′
59′ Anders Laustrup Dreyer
Jay-Roy Grot86′
Arjen van der Heide

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.