Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie: Fortuna Sittard - FC Groningen 1-0 (0-0)

W pojedynku 15. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 30 listopada, zespół Fortuny wygrał z Groningen 1-0 (0-0). Mecz na Fortuna Sittard Stadion w Sittard obejrzało 7 632 widzów.

15. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-11-30 19:45 | Stadion: Fortuna Sittard Stadion | Widzów: 7632 | Arbiter: R. Martens
Fortuna Sittard
FC Groningen
1
0
R. Karjalainen 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Groningen wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mike te z Groningen, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Áleksa Carbonella z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Fortuny doszło do zmiany. Bassala Sambou wszedł za Vitaliego Damaşcana. Trener Fortuny postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Jorrita Smeetsa i na pole gry wprowadził napastnika Rasmusa Karjalainena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 73. minucie Kaj Sierhuis został zastąpiony przez Charlisona Benschopa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortuny w 78. minucie spotkania, gdy Rasmus Karjalainen zdobył pierwszą bramkę. Kibice Groningen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gabriela Gudmundssona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mike te.

W 79. minucie Joel Asoro został zmieniony przez Ramona Lundqvista, co miało wzmocnić drużynę Groningen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Áleksa Carbonella na Grégoire'a Amiota.

Ahmed El Messaoudi
45′ 86′ Alejandro Carbonell Vallés
Ajdin Hrustic
71′ Jorrit Smeets
Kaj Sierhuis73′
Tesfaldet Tekie
Joel Asoro79′
69′ Vitalie Damaşcan
Mohamed El Hankouri
Ažbe Jug
Jan Hoekstra
Rowen Koot
Marco van Duin
86′ Grégoire Amiot
Sam Francis Schreck
71′  78′ Rasmus Ilmari Karjalainen
Daniël van Kaam
69′ Bassala Sambou
Charlison Girigorio Benschop73′

Gabriel Gudmundsson79′

Przewaga zespołu Groningen w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.