Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie: Feyenoord Rotterdam - PEC Zwolle 1-0 (1-0)

W meczu 15. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 1 grudnia, jedenastka Feyenoordu wygrała ze Zwolle 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie obejrzało 44 513 widzów.

15. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-01 16:45 | Stadion: Stadion Feijenoord | Widzów: 44513 | Arbiter: A. Lindhout
Feyenoord Rotterdam
PEC Zwolle
1
0
S. Berghuis 23'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie Iliass Bel został zmieniony przez Deana Huibertsa.

Jedyną bramkę meczu zdobył Steven Berghuis dla drużyny Feyenoordu. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Tyrell Malacia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Feyenoordu.

Trener Feyenoordu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Sam Larsson, a murawę opuścił Nicolai Joergensen. Trener Zwolle postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Pelle'a Clementa i na pole gry wprowadził napastnika Mike van Duinena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Rick Dekker
76′ Jens Toornstra
Gustavo Hamer
 23′ 83′ Steven Berghuis
Lennart Thy
69′ Nicolai Joergensen
Sam Kersten
76′ Yassin Ayoub
Yuta Nakayama
Wouter Burger
Thomas Bruns
Achraf El Bouchataoui
Dean Huiberts19′
83′ Renato Fabrizio Tapia Cortijo
Jarni Koorman
69′ Sam Larsson
Mike van Duinen86′
Luciano Narsingh
Jarno Westerman

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Zwolle wymieniła dwóch graczy.