Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie: FC Emmen - PSV Eindhoven 1-1 (0-1)

1 grudnia na De Oude Meerdijk odbyło się starcie 15. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Emmen i PSV. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 8 309 widzów.

15. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-01 20:00 | Stadion: De Oude Meerdijk | Widzów: 8309 | Arbiter: D. Higler
FC Emmen
PSV Eindhoven
1
1
M. Kolar 52'
D. Schwaab 15'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV w 15. minucie spotkania, gdy Daniel Schwaab zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mohammed Ihattaren.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu PSV.

W pierwszych minutach drugiej połowy żółtą kartkę dostał Ryan Thomas z PSV.

Drużyna PSV długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 37 minut, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Marko Kolar. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Glenn Bijl.

Trener PSV postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Ritsu Doana i na pole gry wprowadził napastnika Cody'ego Gakpo, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 68. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Emmen oraz dwie drużynie przeciwnej. W 81. minucie Pablo Rosario zastąpił Kostasa Mitroglou.

W tej samej minucie trener Emmen postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jafar Arias, a murawę opuścił Marko Kolar. W 88. minucie żółtą kartką został ukarany Donyell Malen, piłkarz gości. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Glenn Bijl, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Denzel Justus Morris Dumfries
70′ 90′ Glenn Bijl
Daniel Schwaab  15′
Lorenzo Burnet
Nick Viergever
Michaël Heylen
Mohamed Amine Ihattaren
70′ Michael Steven Chacón Ibargüen
Ritsu Doan67′
 52′ 81′ Marko Kolar
Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz
81′ Jafar Arias
Gaston Pereiro
Freddy Quispel
Cody Mathès Gakpo67′
Luciano Slagveer
Kostas Mitroglou81′

Armindo Tué Na Bangna

Zawodnicy Emmen obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast drużyna PSV w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.